'dan tarihi açıklama

Giriş Tarihi: 8.7.2016 16:59
NATO'dan tarihi açıklama

Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Yeni bir Soğuk Savaş istemiyoruz. Soğuk Savaş geçmişte kaldı, ile yapıcı ve anlamlı bir diyalog arayışı içindeyiz." dedi.

Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, üyesi 28 ülke ve ortak ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren Polonya'nın ev sahipliğinde başkent Varşova'da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nin resmi açılışı öncesi yaptığı açıklamada, zirvede ortak değerler çerçevesinde NATO'nun geleceğinin ele alınacağını söyledi. Zirvede ortak savunmanın daha fazla güçlendirilmesi için kararlar alacaklarını ifade eden Stoltenberg, Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya'ya çok uluslu NATO birlikleri yerleştireceğini belirtti. NATO'nun güney kanadında da yeni tehditlere karşı ittifakın önlemler aldığına işaret eden Stoltenberg, "NATO AWACS erken uyarı ve gözlem uçakları ve füze savunma sistemleri ile Türk hava savunmasını güçlendirdik." dedi.

LİDERLER AİLE FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

"RUSYA İLE DİYALOG ARAYIŞI İÇİNDEYİZ"

Stoltenberg, NATO'nun aldığı önlemlerin savunma amaçlı olduğunun altını çizerek, "Yeni bir Soğuk Savaş istemiyoruz. Soğuk Savaş geçmişte kaldı, ile yapıcı ve anlamlı bir diyalog arayışı içindeyiz." şeklinde konuştu. Rusya'nın NATO'nun en büyük komşusu olduğunu ve bu nedenle de diyalog kurmanın gerekliğini vurgulayan Stoltenberg, NATO sınırları ötesinde de istikrarın sağlanmasının önemine değindi.

ERDOĞAN, POROŞENKO İLE GÖRÜŞTÜ

DAEŞ İLE MÜCADELE

Zirvede NATO AWACS erken uyarı ve gözlem uçaklarınca elde edilen bilgilerin, DAEŞ karşıtı uluslararası koalisyonla paylaşılmasına da karar verileceğini kaydeden Stoltenberg, "Irak'ta askerleri eğitmeye başlayacağız, Ürdün ve Tunus'u desteklemeye devam edeceğiz ve Libya'ya da yardımcı olmaya hazırız." diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: PUTİN İLE GÖRÜŞME AĞUSTOS GİBİ PLANLANDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO'dan tarihi açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN