Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haliç’te iki skandal daha

Giriş Tarihi: 9.7.2016
Haliç’te iki skandal daha

YÖK tarafından faaliyet izni geçici olarak durdurulan ve yönetimi Üniversitesi'ne devredilen Haliç Üniversitesi'nde eski yönetimin karıştığı skandallara bir yenisi eklendi.

Üniversitenin yönetimden uzaklaştırılan eski yöneticilerinin Haliç Üniversitesi'ne borcu olan öğrencileri tek tek arayarak ödemelerini vekâlet verdikleri bir bürosuna yapmaları konusunda uyardıkları ortaya çıktı.

Görevden alınan mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu'nun geçersiz belgeleri kullanarak, halen mütevelli heyeti başkanıymış gibi Beşiktaş 29. Noterliği'nden Avukat Mustafa Korkut Hazinedar'ı üniversite adına vekil tayin ettiği anlaşıldı.

ASRIN EĞİTİM VURGUNU...

Bu avukatın da öğrencileri aratarak, borçlarını bir avukatlık bürosuna yapmaları konusunda yönlendirmeye çalıştığı belirlendi. Mansur Topçuoğlu hakkında sahte belge kullanarak para tahsil etmeye çalıştığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Ayrıca eski üniversite yöneticilerinin okula ait, bazıları lüks 19 aracı beraberlerinde götürdükleri belirlendi. Taşıtların eski yöneticiler tarafından iade edilmediği iddia edildi. Yeni yönetim bu araçları da teslim almak üzere savcılığa başvurdu.

ARAÇLARI DA ALMIŞLAR...

Ege imamı Bekir Baz Haliç Üniversitesi eski yöneticilerinin öğrencileri, geçersiz belgeyle atadıkları avukata borçlarını ödemeye yönlendirdiği ve üniversiteye ait 19 aracı da beraberinde götürdükleri ortaya çıktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haliç’te iki skandal daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN