Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanalizasyondan dağa kaçtı

PKK ve FETÖ medyası ‘Külter gözaltında öldürüldü’ palavrasına sarıldı. Yakalanan bir terörist, Külter'in 20 kişilik terörist grubuyla kanalizasyonu kullanıp Cudi’ye kaçtığını itiraf etti.

Giriş Tarihi: 9.7.2016 10:55 Güncelleme Tarihi: 9.7.2016 11:07
Kanalizasyondan dağa kaçtı

PKK, HDP ve paralelciler, yaklaşık 1 aydır sosyal medyada, yayın organlarında "Hurşit Külter nerede?" yaygarası yapılarak DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter'in devlet tarafından gözaltında öldürüldüğü provokasyonunu yapıyor. FETÖ ile PKK'nin algı oyunu Şırnak operasyonları sırasında yakalanan terörist S.İ.'nin ifadeleriyle gün yüzüne çıktı. S.İ. ifadesinde Külter'in yaşadığını itiraf etti.

NUSAYBİN'DE 42 TERÖRİST TESLİM OLDU

ŞEHİRDE SAKLANMIŞ

S.İ., güvenlik güçlerine karşı silahlı faaliyet yürüten Külter'i son olarak operasyonların 50'inci gününde yanında bulunan 20 teröristle canlı olarak görüp teşhis ettiğini söyledi. S.İ. ayrıca Külter'in sözde gözaltına alındığı öne sürülen 27 Mayıs tarihinden sonra da şehir içerisinde saklandığını da belirtti. Terörist S.İ., Külter'in kaçmak için ise şehrin kanalizasyon yollarını kullandığı bu yolla Cudi kırsalına kaçtığını söyledi. Külter'in annesi başta olmak üzere diğer aile mensupları da devleti suçlayan ifadeleri terör örgütü ile bağlantı internet sitelerinde yayınlanmıştı. Güvenlik güçleri ise Külter'in gözaltına olmadığını açıklamıştı. Ancak aile üyeleri devletin açıklamalarına inanmak yerine terör örgütünün oyuncağı oldu. Anne Kerime Külter "Oğlumu devlet aldı, geri getirsinler bana" demişti.

İZMİR İÇİN PLANLANAN SALDIRININ KROKİLERİ NUSAYBİN'DE ORTAYA ÇIKTI

AĞABEYİ CHP-HDP'YE GİTTİ

'Hurşit Külter'i devlet ortadan kaldırdı' algısını yaratmak için Külter'in abisi Ebubekir Külter, CHP Grup Başkanvekili Engin ile görüşmüş, , konunun takipçisi olacaklarını söylemişti. Daha sonra HDP'yi ziyaret eden Külter, bu konuda gerekli girişimlerde bulunulmasını istemişti.

'DEVLETİN ELİNDE' YALANI TUTMADI

FETÖ'cülere ait olduğu değerlendirilen '@TwitGuneydogu' adlı hesapta yayınlanan "Kamera karşısında öz yönetim ilan eden Hurşit Külter DBP Meclis üyesi bugün şortlandla biraz gezince muhbir oldu birden" denilerek Külter'in gözaltına alındığı imajı veriliyor. Külter için PKK'ya yakın yayın organları tarafından "Hurşit Külter nerede?" başlıklı sosyal medyadan imza kampanyası başlatıldı. 'BOF @ Twet_Guneydogu' adlı sosyal medya hesabında Külter için "27 Mayıs 2016 tarihinden bu yana nerede?" denildi.

Kaynak: Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanalizasyondan dağa kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN