Osmangazi’den 760 bin araç geçti

Giriş Tarihi: 10.7.2016
Osmangazi’den 760 bin araç geçti

Osmangazi Köprüsü üzerinde açıklamalarda bulunan Başbakan , 1 Temmuz’da açılan köprüden 760 bin aracın geçtiğini belirtti. Yıldırım, bu yıl bayram tatilinde ölümlü kazalarda yüzde 30 azalma olduğunu ifade etti

Başbakan Binali , 1 Temmuz'da açılan Osmangazi Köprüsü'nden 760 bin aracın geçtiğini, ölümlü kazalarda bu yıl yüzde 30 azalma olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Maksut Serim'in annesinin cenaze namazına katılan Yıldırım, ardından Osmangazi Köprüsü'nden geçti. Köprü üzerinde açıklamalarda bulunan Yıldırım şunları kaydetti:

BAŞKALARI BİZE İMRENİYOR:Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz'da açıldı, ortalama 760 bin civarında geçiş oldu. Günlük 95 bini geçiyor. Otomobil eşdeğer ile çarptığımız 100 binin üzerinde günlük trafik var. Vatandaşlarımız buradan rahatça tatillerine gittiler. Dönüşte de bu kadar olur. 1, 1.5 milyona yaklaşır. Eskiden vatandaşlarımız dışarı memleketlere gittiği zaman imrenirdi. Şimdi artık başkaları bize imreniyor. Sırada Marmaray, Yavuz Sultan Selim, Çanakkale 1915, sonra Sultan Alparslan. Sonra bakalım kısmet nereye.

PKK BAYRAM, SEYRAN DİNLEMİYOR: Hain terör örgütü bayram seyran dinlemiyor. Bunların kutsalı, kıblesi yok. Bugün (dün) yine Mardin'de bir hain saldırı gerçekleştirdiler. 2 şehidimiz var.

ÖLÜMLÜ KAZALARDA YÜZDE 30 AZALMA: Bayram süresince, kara yollarında yaşanan ölümlü kazalarda yüzde 30 azalma var. 2013 yılında 9 milyon 300 bin araç vardı, şimdi 20 milyon 700 bin araç var. Böyle köprüler, otoyollar, bölünmüş yollar yapılınca kazalar olmuyor. Amacımız ölümsüz bir seyahat. Bu bir hedeftir. Her yıl eğitim ile, yollarımızın kalitesi ile bu hedefe doğru yaklaşıyoruz.

DEVLET 50 YILDA YAPAMAZDI: Bu eserlerin arkasında o kadar isimsiz kahraman var ki. Herkes gece gündüz çalıştı. 39 ay gibi kısa bir sürede bu dev eseri ülkemize kazandırdılar. Devlet bunu kendi parasıyla yapsaydı 50 yılda yapardı. 5 sefer ihale oldu, iptal oldu. Devlet bunun ancak planlamasını 2-3 yılda yapardı. Para olursa 10, 12, 15 yılda Allah kerim. Yarım asır da yapımı ile uğraşırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi’den 760 bin araç geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN