Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TRT'den Sözcü'nün iftira haberine yalanlama

Algı operasyonları ve yalan haberlerine devam eden Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yayın organı Sözcü'nün dün yayınladığı "TRT haber kiralayarak bir skandala daha imza attı" başlıklı haber de yalan çıktı. TRT'den yapılan yazılı açıklamada, söz konusu haberle ilgili yaklaşık 1,5 yıl önce sona eren bir uygulamanın halen devam ediyormuş gibi gösterildiği ve kamuoyunun yanıltılmaya çalışıldığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 11.7.2016 14:38 Güncelleme Tarihi: 11.7.2016 15:19
TRT'den Sözcü'nün iftira haberine yalanlama

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunca (TRT), TRT Kürdi'de yayınlanan haberler ve içeriklerinin, yaklaşık 1,5 yıldır kurumun kendi bünyesinde hazırlandığı, bunlar için dışarıya tek kuruş ödenmediği bildirildi.

1.5 YIL ÖNCE SONA EREN UYGULAMAYI HALA DEVAM EDİYORMUŞ GİBİ GÖSTERMİŞLER

TRT'den yapılan yazılı açıklamada, dün bazı internet sitelerinde ve gazetelerde yer alan "TRT 'haber kiralayarak' bir skandala daha imza attı" başlıklı haberle yaklaşık 1,5 yıl önce sona eren bir uygulamanın halen devam ediyormuş gibi gösterildiği ve kamuoyunun yanıltılmaya çalışıldığı belirtildi. Açıklamada, Şenol Göka'nın TRT Genel Müdürlüğü görevini üstlenmesinin hemen ardından, Yönetim Kurulu'nca "kurum kaynaklarıyla yapılacak iç yapımlara ağırlık verilmesi" kararı alındığı hatırlatıldı.

SÖZCÜ AA'YA TAZMİNAT ÖDEYECEK

HÜRRİYET VE SÖZCÜ'DEN YENİ SKANDAL

DIŞARIYA TEK KURUŞ PARA ÖDENMİYOR

Açıklamada, şunlar kaydedildi: Bu karar gereği TRT Kürdi'de yayınlanan haberler ve içerikleri, 16 Mart 2015 tarihinden itibaren yaklaşık 1,5 yıldır TRT'nin kendi bünyesinde hazırlanmaktadır. Bunlar için dışarıya tek kuruş ödenmemektedir. Bazı haber programlarının dış yapım olarak alınması -eski adıyla- TRT 6'nın yayına başladığı ilk döneme ait uygulamadır. Bu uygulama bir zorunluluk olarak personel eksikliğinden kaynaklanmıştır.

DETAYLAR 2015 YILI FAALİYET RAPORUNDA DA GÖRÜLÜYOR

Öte yandan ilgili yönetim kurulu kararı, TRT Kürdi'nin yanı sıra tüm yayın mecralarımızda titizlikle uygulanmaktadır. Bu doğrultuda stüdyo eksikliğinden kaynaklı dış yapımlar, kısa sürede tamamlanan ve faaliyete geçen yeni stüdyolarımızla sona erecektir. TRT'nin kurum kaynaklarıyla iç yapımlara yönelmesi 2015 yılı faaliyet raporunda da görülmektedir. Bazı çevrelerin TRT'yi alan yayınları, bizlerin çalışma azmini ve gayretini kıramayacak, TRT bundan sonra da milletimizin hizmetinde olmaya devam edecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TRT'den Sözcü'nün iftira haberine yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN