Belediye düzenlemesi bu ay Meclis’te

Giriş Tarihi: 12.7.2016
Belediye düzenlemesi bu ay Meclis’te

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, teröre destek veren belediyelerle gerekli işlemlerin yapılacağını belirterek, “Belediye başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili yasal düzenleme bu ay içinde ’ye sevk edilecek” dedi

Bakanlar Kurulu dün Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında toplandı. Toplantı sürerkenBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtumuş basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurutlmuş şunları söyledi:
Teröre destek veren belediyeler varsa onlarla ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. Belediyenin herhangi bir imkanıyla terör örgütüne destek olduğu teyit edilirse, bunlarla ilgili düzenlemeler yapılacaktır. Gerekirse belediye başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili yasal düzenleme bu ay içinde 'ye sevk edilecektir.
Bundan sonra 'deki gelişmeler ne olursa olsun, -AB arasındaki ilişkiler de kendi rotasında ilerlemeye devam etmektedir. Türkiye, elde ettiği bütün bu demokratik kazanımlarının hiçbirisinden vazgeçmeden terörle mücadelesine devam edecektir. Bahoz Erdal'ın öldürüldüğüne gelen bilgiler var, ancak teyit edilmiş değil.
(Suriyelilere vatandaşlık) Henüz İçişleri Bakanlığımız Suriyelilerin vatandaşlığı meselesiyle ilgili konuda çalışmalarını tamamlamış değil. Konu şu aşamada İçişleri Bakanlığı uhdesinde yürütülen çalışmalardan ibarettir.
Mısır ile ilişkiler konusunda adım atılmış değil. İlişkilerimizin normalleşmesini isteriz ama Mısır'daki demokrasiyi çöpe atan bu askeri darbe rejiminin de yaptıklarını gözden geçirmesi şart.
Bize göre İncirlik Üssü askeri bir konu. Almanya bakımdan da siyasi. Bu farklılıklar dolayısıyla Alman heyetinin İncirlik Üssü'nü ziyareti henüz mümkün olmamıştır.
Osmangazi Köprüsü'nde günde ortalama 100 bin geçiş oldu. Dokuz gün ortalaması 1 milyona yakın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye düzenlemesi bu ay Meclis’te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN