Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükelçisi Bass: "Suriye'de tüm gruplarla mücadele ediyoruz"

Giriş Tarihi: 13.7.2016 21:53
ABD Büyükelçisi Bass: Suriye'de tüm gruplarla mücadele ediyoruz

’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, "Suriye'de tüm gruplarla mücadele ediyoruz" dedi.

'nin Ankara Büyükelçisi Bass, ABD resepsiyonunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Bass, içişleri ve savunma bakanları ile görüşmesine ilişkin soru üzerine, "Benim görüşmem geniş bir alanda teröre karşı verilen ortak mücadele ile ilgili tartışmalar boyutunda oldu. İki bakan ile de görüştüm. Türkiye'nin tehditleri karşısında resepsiyonumuzu erteledik. Türk hükümeti ve diğer koalisyon ortaklarıyla DAİŞ tehdidini yok etmek için yakın çalışmaya kararlıyız" ifadelerini kullandı.


Bass, Fransız Büyükelçiliği'nin kapatılması ve resepsiyonun iptal edilmesine ilişkin soru üzerine, "Güvenliğimizi gelen bilgilere göre değerlendiriyoruz. Güvenliğimizle ilgili değişiklikleri yapıyoruz. Fransız'ların kararı kendi kararlarıdır. İptal etme veya erteleme gibi bir tehdit görmedik. Güvenliğimizi korumak için her şeyi yapıyoruz" şeklinde konuştu.
Bass, "Koalisyon ortaklarıyla elimizde gelirin yapıyoruz. DAİŞ'e baskı uygulama konusunda koalisyon ortaklarıyla çalışıyoruz. Suriye'de tüm gruplara karşı mücadele ediyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Büyükelçisi Bass: "Suriye'de tüm gruplarla mücadele ediyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN