Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AP'deki terör sergisine Kurtulmuş'tan sert tepki!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AHaber canlı yayınında gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Bahoz Erdal'ın öldürülmesine ilişkin iddialarla ilgili olarak, Türk istihbaratının aldığı istihbaratların hiç kuşkusuz öldüğü yönünde olduğunu ifade etti. Açıklamasında, Avrupa Parlamentosu'nda düzenelenen terör sergisinide sert sözlerle eleştiren Kurtulmuş, "Bugün bazı terör örgütlerine arka çıkanların yarın kendilerine saldırmayacağından kim emin olabilir? Siyaseten de ahlaken de yanlıştır" dedi.

Giriş Tarihi: 13.7.2016 14:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2016 16:36
AP'deki terör sergisine Kurtulmuş'tan sert tepki!

BAHOZ ERDAL'IN ÖLDÜRÜLMESİNE İLİŞKİN İDDİALAR

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bahoz Erdal'ın öldürülmesine ilişkin iddialarla ilgili olarak "Bizim istihbarat kaynaklarımız hiç kuşkusuz öldürüldüğü yönündedir" dedi. Numan Kurtulmuş şöyle konuştu:

"İSTİHBARAT KAYNAKLARIMIZ HİÇ KUŞKUSUZ ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YÖNÜNDEDİR"

Hükümet olarak resmi açıklama yapmak için ilk andan itibaren Bahoz Erdal'ın öldürülmesiyle bir takım kaynaklardan haberler geldi. Ama Sayın Cumhurbaşkanı'mızda Başbakanı'mızda bende gelen bilgilerin teyide muhtaç olduğunu açıkladık. Çünkü bu bilgilerin bir kısmı istihbarat bilgileri bir kısmı haber kaynaklarından gelen bilgiler. Bu bilgilerin bizim resmi kanallarla teyid edilebilmesi için hukuki olarak doğrulanabilmesi lazım. Biz dedik ki elimizdeki bilgiler teyid edilebilir bilgiler değildi. Biz bu bilgiler teyid edildiği anda kamuoyu ile paylaşırız dedik. Nihayetinde şu an itibariyle haber kaynakları ve istihbarat bilgileri öldürüldüğü yönündedir. Çok nadir olmakla birlikte işte ilk kez bugün olduğu gibi aksi bilgilerde mevcuttur. Ama bizim net bir şey söyleyebilmemiz için hukuki olarak bu sonucu doğrulayan delillere ihtiyacımız var. Bizim istihbarat kaynaklarımız hiç kuşkusuz öldürüldüğü yönündedir.

"İstihbarat kaynaklarımız hiç kuşkusuz öldürüldüğü yönündedir"

AP'DEKİ TERÖR SERGİSİ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen terör sergisine ilişkin olarak da "Terör örgütleri ayrım gözetmiyor... Brüksel yada havalimanı ayrımı yapmıyor. Bugün bazı terör örgütlerine arka çıkanların yarın kendilerine saldırmayacağından kim emin olabilir? Bu Avrupa'nın taşıdığı demokratik değerler açısından son derece yanlıştır. Siyaseten de ahlaken de yanlıştır" şeklinde konuştu.

AP'deki terör sergisine Kurtulmuş'tan sert tepki!

NUMAN KURTULMUŞ'TAN BAHOZ ERDAL AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AP'deki terör sergisine Kurtulmuş'tan sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN