Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Kötü günler icat edin’

Fetullah Gülen FETÖ ana dava dosyasına giren ’da bulunan notlarında 17 - 25 Aralık öncesi teşkilatına “Kötü günler icat edelim. Gerilimi artıralım” talimatı vermiş

Giriş Tarihi: 13.7.2016
‘Kötü günler icat edin’

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan FETÖ ana dava dosyasına, Fetullah Gülen'in 'daki bir soruşturmada ele geçirilen el yazısı notları eklendi. Gülen'in 17 - 25 Aralık hükümete karşı darbe girişimi öncesi örgütüne, "Gerilimi artıralım" talimatı verdiği ortaya çıktı.

'ECEVİT BİZİ KORUDU'
Gülen, Ecevit'le görüştüğünü ve kendilerine sahip çıktığını şöyle anlatıyor: "Hizmetimize fırtınalı bir dönemde sahip çıktı. MGK'da bizi savundu. Dosyaları masaya vurup oturumu terk etti. Mahkûmiyet kararı verildi, derhal kaldırttı. Okullarımızı korudu. Bunlar unutulacak gibi değil." Gülen konuşmasında, Ecevit'in bu duruşunu hayatıyla ödediğini de iddia etti. Taraftarlarına Yahudilerle kavga etmeme talimatı verdiği de görülen notlarda Gülen, "İran'ın idarecilerinin pek çoğu Yahudi'dir. Birbirleriyle kavga ettiklerine bakmayın. Amerika'da da kim gelirse gelsin idarede yine Yahudiler vardır. Yeryüzünde radikal bu gruplarla kavga ederek hizmet edemeyiz" dediği görüldü. Gülen'in, Hanefi Avcı'yla ilgili değerlendirmesinde de, "Ben sivrisineklerle uğraşmıyorum. Fillerle, domuzlarla uğraşıyorum ama sinek mide bulandırıyor" dediği belirlendi.

'MESİH' İMASI
Fetullah Gülen, en dikkat çeken ayrıntıları ise şifreli verdi. Gezi olayları ve 17 - 25 Aralık sonrası Türkiye'ye "Mehdi" olarak gelmesi planlanan Gülen'in örgütüne kaos yaratılması talimatı vererek, "Dünya zulümle dolduğunda Mesih gelir. Kötü günler icat edelim. Gerilimi artıralım. Hz. Mehdi gerilim döneminde gelir" dediği belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kötü günler icat edin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN