Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhalifler yeniden imza topluyor

Giriş Tarihi: 14.7.2016 11:23
Muhalifler yeniden imza topluyor

'li muhalifler hafta başında yaptıkları toplantıda "canlı tutma" seçeneği ile takip edileceğini duyurdukları olağanüstü kongre için imza toplama sürecini başlattı.

11 Temmuz'da bir araya gelen 'li muhalifler ortak bir metin üzerinde anlaştı. Yeni metinde, "19 Haziranda yapılan olağanüstü kongrede yapılan tüzük değişikliklerinin sadeleştirilmiş halinin" yer aldığı öğrenildi. Muhalifler, ilk olağanüstü kongreden farklı olarak bu metin için delegelerden birlikte imza topluyor.

İMZALAR HER İLDE ORTAK BELİRLENİYOR

İmzalar, her ilde ortak belirlenen ve "güvenilir" delegelerden tarafından toplanırken isteyen delege de noter onaylı imzasını doğrudan Sinan Oğan, Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray 'ın temsilcilerince oluşturulan 'daki "havuza" gönderebiliyor.

HUKUKÇULAR HEYETİ SÜRDÜRÜYOR

Genel başkanlığa adaylığını açıklayan muhalifler adına bu süreci, 4 kişilik siyasi ve 7 kişilik hukukçular heyeti sürdürüyor. Delegelerden gelecek imzalar 4 kişilik siyasi hukukçular heyetinde toplanacak.

TEMMUZ SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Yeni imza toplama sürecinin en geç Temmuz sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor. Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi dün, MHP'li Cemal Enginyurt'un, Çağrı Heyeti'nce 19 Haziran'da toplanan olağanüstü kongrede alınan kararların iptali istemiyle açtığı davada, Genel Merkez avukatı Yücel Bulut'un başvurusunu görüşmüş, MHP'ye savunma ve cevap için iki hafta ek süre vermişti.

MHP'DE AKŞENER'E İHRAÇ YOLU GÖRÜNDÜ

DEVLET BAHÇELİ: 10 TEMMUZ HİKAYESİ BİTMİŞTİR

MHP'Lİ MUHALİFLER YİNE UZLAŞAMADI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalifler yeniden imza topluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN