Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örgüt içinde Bahoz Erdal'dan daha etkin olan yönetici yaralandı

Bölücü terör örgütü PKK'nın, KCK alan örgütlenmesi çerçevesinde oluşturduğu HPG'nin sözde kuzey alan sorumlusu, "Sabri Başkale" kod adlı terörist Fethi Şarlatan, Metina bölgesine düzenlenen operasyonda ağır yaralandı.

Giriş Tarihi: 14.7.2016 08:27 Güncelleme Tarihi: 14.7.2016 11:32
Örgüt içinde Bahoz Erdal'dan daha etkin olan yönetici yaralandı

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, 28 Mayıs'ta Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesine yönelik operasyonda İçişleri Bakanlığının "aranan teröristler" sayfasında kırmızı listede bulunan bölücü terör örgütü elebaşılarından Şarlatan hedef alındı.

Operasyonda ağır yaralanan Şarlatan, bölgedeki hastaneye kaldırıldı. Cami, okul ve hastane gibi "kamu hizmeti veren" yapılara ilkesel olarak bugüne kadar operasyon düzenlemeyen güvenlik güçleri, yaralı teröristi hastanede de izlemeye devam etti.

DOĞU'DA PKK'NIN GİRMEYE CESARET EDEMEDİĞİ TEK KÖY!

Sağlık durumunun ağır olması nedeniyle bölücü terör örgütü mensuplarınca tedavi gördüğü hastane sürekli değiştirilen Şarlatan'ın, götürüldüğü son hastaneden çıkmaması, ölmüş olma ihtimalini kuvvetlendirdi.

Son 3 yılda özellikle Güneydoğu Anadolu'daki il ve ilçelerde çukur ve barikatların hazırlanması, el yapımı patlayıcıların kullanılması, bölgeye , malzeme ve mühimmatın aktarılması planlamalarını yapan Şarlatan'a yönelik başarılı operasyon, örgüt üyeleri arasında da korkuya yol açtı.

SÖZDE LİDER KADRO ÖNEMLİ KAYIPLAR VERDİ

Öte yandan, bu yıl içinde örgütün Şarlatan'dan sonra gelen adamı olan sözde orta saha sorumlusu Ekrem Güney ve onun yardımcısına yönelik operasyon düzenlenmiş, iki terörist bu operasyonlarda öldürülmüştü.Bununla birlikte, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 16 Eylül 2015'te 4 gün süren operasyonlarda terör örgütü PKK'nın sözde Tunceli sorumlusu "Baran Dersim" kod adlı İsmail Aydemir (43) de etkisiz hale getirilmişti.

HPG SÖZDE KUZEY ALANI

HPG'nin sözde kuzey alanı; Hakkari'nin bir bölümü, Amanos bölgesi, Orta Saha (Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Erzurum), Botan (Şırnak ve kırsalı), Dersim (Tunceli ve kırsalı), Serhat (Ağrı, Kars ve kırsalı) ile Irak'ın kuzeyindeki Metina ve Haftanin bölgelerini kapsıyor.

PKK'ya dev bir darbe daha: Bahoz Erdal'dan daha etkindi!

TSK: METİNA KAMPINA HAVA HAREKATI

METİNA'DA PKK'YA AĞIR DARBE

KUZEY IRAK METİNA BÖLGESİNDEKİ PKK'YA AİT 6 HEDEF İMHA EDİLDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgüt içinde Bahoz Erdal'dan daha etkin olan yönetici yaralandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN