Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bu çapulcu asilerin hakkından geleceğiz"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "'de ordumuzla, güvenlik güçlerimizle bu çapulcu asilerin hakkında geleceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 16.7.2016 03:03
Bu çapulcu asilerin hakkından geleceğiz

Soylu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti milletvekilleri ile TBMM Genel Kurulunda, İstanbul ve Ankara'da FETÖ darbe girişimine tepkisini dile getirdi.

"TBMM'deyiz. Milletin iradesine ipotek koymaya çalışan ve bir grup olarak nitelendirebileceğimiz uzun yıllardan beri iktidarı ele geçirmeye çalışan, bunun için her türlü eylem ve planı ortaya koyan ama milletin kendi anlayışından geri dönen bir grup asi, bugün 'nin demokrasisini ve 'yi ele geçirmeye çalışmaktadırlar." diyen Soylu, bunlara en büyük cevabı milletin, ülkenin bütün meydanlarından verdiğini kaydetti

Bunun, 'nin demokrasi konusunda sınıf atlamasının tezahürü olduğunu dile getiren Soylu, ''Şunu açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum; Bu olaya kalkışanların hepsi ağır bir şekilde bedelini ödeyeceklerdir. Bir daha tarih, böyle bir kalkışmayı göremeyecek şekilde ağır bedel ödeyeceklerdir. Milletin demokrasisine sahip çıktığı şu anda Meclis'teyiz. Binlerce, on binlerce insan, büyük bir inançla buna sahip çıkıyor ve Türkiye'de ordumuzla, güvenlik güçlerimizle bu çapulcu asilerin hakkında geleceğiz. Hiç kimsenin bir endişesi olmasın; bütün milletimizi sokağa davet ediyoruz. Sahip çıkılacak ve hep birlikte bu asilerin hakkından gelinecektir. Hiç kimsenin endişesi olmasın, Hükümet işinin başındadır. TBMM görevinin başındadır. Cumhurbaşkanı'mız, Başbakan'ımız görevinin başındadır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bu çapulcu asilerin hakkından geleceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN