Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet’te büyük Bank temizliği

FETÖ’ye maddi kaynak sağladığından el konulan Bank ’yı kurtarmak için yatırdığı tespit edilen 4 bin 250 polis hakkında soruşturma açıldı. Polisler, teröre destek vermekten ihraç edilecek

Giriş Tarihi: 16.7.2016
Emniyet’te büyük Bank Asya temizliği
17- 25 Aralık darbe girişiminde aktif rol oynayan FETÖ/PDY'nin (Fetullahçı Terör Örgütü/ lel Devlet Yapılanması) Emniyet kadrolaşması yapılan çalışmalarla çökertiliyor. FETÖ'ye yönelik hız kesmeden devam eden 'temizlik operasyonları' ile 250 bin kişilik emniyet teşkilatında 'çürük elmalar' tek tek ayıklanıyor. FETÖ'ye maddi kaynak yarattığı gerekçesiyle el konulan Bank 'nın kayıtlarında incelemeler yapıldı. Bu incelemelerde, FETÖ'ye yönelik operasyonlar sürecinde bazı polislerin Bank Asya'ya sal destek sağladıkları belirlendi.

GÖREV YERLERİNE BİLDİRİLDİ
Bank Asya üzerinde çalışmalarını yürüten Emniyet Genel Müdürlüğü, bu süreçte yaklaşık 4 bin 250 polisin para yatırdığını ortaya koydu. Polislerin, gerek mallarını satarak gerekse başka finans kurumlarından kredi çekerek gerekse akrabalarından para toplayarak bu katkıyı verdikleri belirlendi. Emniyet Genel Müdürlüğünce, isimleri tek tek belirlenen bu polislerin isimleri görev yaptıkları merkez ve taşra birimlerine gönderilirken polislerle ilgili yeni bir süreç başlatıldı.

TALİMAT PENSİLVANYA'DAN
İlk belirlemelere göre FETÖ lideri Fetullah Gülen'in 'Bank Asya'yı kurtarmak için paralarınızı yatırın' talimatıyla bu polislerin bankaya para yatırdıkları tespit edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü 4 bin 250 polis için Teftiş Kurullarını harekete geçirdi ve bu polisler hakkında soruşturma başlatıldı. Polislerin bu faaliyetlerini örgütsel tavır olarak değerlendiren Emniyet Genel Müdürlüğü tespit edilen 4 bin 250 polisin örgütsel bağlantılarının da incelenerek tespit edilmesini istedi. Soruşturma sonucunda FETÖ ile bağlantıları tespit edilenler görevden ihraç edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet’te büyük Bank Asya temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN