Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şerefsizce saldırdılar 17 polisimiz şehit oldu

Giriş Tarihi: 16.7.2016
Şerefsizce saldırdılar 17 polisimiz şehit oldu
İstanbul'da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri, Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte, ler tarafından kapatıldı. Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresinde silah sesleri duyuldu. Askeri helikopterlerden ateş açıldığı görüldü. Çok sayıda vatandaş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gelerek, kalkışmayı engellemeye çalıştı. Atatürk Havalimanı'na askeri alandan giren askerler kuleye el koyarak uçuş trafiğini durdurdu. Askeri giriş bölümünden tankla aprona giren bir grup asker, Atatürk Havalimanı Hava trafik kontrol kulesine el koydu. Uçuş trafiği 5 dakika kapandıktan sonra asker kuleye sadece iniş yapacak uçaklara iniş verilmesi emrini verdi. Uçuşa hazır bulunan ve kalkış yapacak uçaklara bir süre izin verilmedi. Ankara Valiliği, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne havadan yapılan bombalı saldırıda 17 Özel Harekat polisinin şehit olduğunu bildirdi. Ankara Yenimahalle'de bulunan MİT kampüsüne askeri helikopterlerce ateş açılması üzerine MİT'in çevre güvenliğini sağlayan unsurlarca saldırıya silahla karşılık verildi. Darbecilere ait bir helikopter, F-16'lar tarafından vurularak düşürüldü.

HALK CANLI KALKAN OLDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan , bakan ve milletvekillerinin "Sokağa çıkın" çağrılarından sonra Türkiye ayağa kalktı. Camilerden ezanlar okundu, polis megafonlarından da halk meydanlara davet edildi. Aynı anda sokağa dökülen yüz binler,AK Parti teşkilatları, emniyet müdürlükleri ve diğer kamu binalarının önünde adeta canlı kalkan oluşturdular. Vatandaşlar, Emniyet müdürlüklerini ele geçirmek için gelen askerlerin ve tankların önüne dikildi. Tekbirler getiren ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, bayraklarıyla tankların üstüne çıktı.

Zafer HALATÇI-Cevdet ÖZDEMİR-Mesut ALTUN- Soner KOÇER-Emir SOMER-Mutafa KAYA-Recai KÖMÜR-Uğr YILDIRIM-Ali ALTINDİŞ-Hüseyin KAÇAR-Sinan AYDIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şerefsizce saldırdılar 17 polisimiz şehit oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN