Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hainler paketleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldıran alçaklar, ’a kaçtı. Yunan makamlarının 7’si asker biri sivil 8 vatan hainini Türkiye’ye teslim etmesi bekleniyor

Giriş Tarihi: 17.7.2016
Hainler paketleniyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otel, Erdoğan otelden ayrıldıktan hemen sonra cuntacıların kontrolündeki bir grup helikopterin saldırısına uğramıştı. O helikopterlerden biri de 'ın Aleksandropolis (Dedeağaç) sınır kentinin havaalanına mecburi iniş yaptı. Türk askeri helikopteri, Yunan jetlerinin refakatinde havaalanına indi. Helikopterden çıkan 7'si asker biri sivil 8 kişi, Yunan makamlarına teslim olarak siyasi sığınma talebinde bulundu. Helikopterden inen hainler, uçuş tulumlarının üzerindeki rütbelerini kendileri çıkartarak teslim oldu.

İADE İŞLEMİ BAŞLATILDI
Türk Dışişleri Bakanlığı, gerek helikopterin gerekse personelin derhal iadesini istedi. Yunan hükümet sözcüsü Olga Gerovasili, helikopterin derhal iadesi için Türk makamlarıyla yakın işbirliği içinde bulunulduğunu açıkladı. Bu açıklamadan sonra dün gece FETÖ'nün darbe girişimi sonrası 'a kaçan askerlerin kullandığı helikopter, TSK personeli tarafından teslim alındı. TSK personeli, helikopkter ile Dedeağaç Havalimanı'ndan Türkiye'ye hareket etti.

ERDOĞAN, ÇİPRAS'I ARADI
Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakanı Aleksis Çipras ile telefonda görüştü. Çipras, ülkelerine kaçan 8 darbecinin iadesi için gerekenin yapılacağını belirtti. Çipras, görüşmede, Türkiye'de seçilmiş hükümetin yanında yer aldıklarını ifade ederek, Yunanistan'a kaçan 8 darbecinin iadesi için gerekenin yapılacağını belirtti. Demokrasilerde darbelere yer olamayacağına dikkati çeken Çipras, seçilmiş hükümete ve Türk halkının iradesine saygı duyduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Çipras'a duygularından ve Türkiye'ye desteğinden dolayı teşekkürlerini iletti.

FETÖ'NÜN ASKERLERİ KAÇAMAYACAK
Darbe girişiminin ardından çeşitli kurumlarda üst düzey görevlerde bulunan ve FETÖ üyesi olduğu tespit edilen kişilerin yurtdışına kaçacakları bilgisi üzerine sınır kapılarında alarm verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otel, Erdoğan otelden ayrıldıktan hemen sonra cuntacıların kontrolündeki bir grup helikopterin saldırısına uğramıştı. Yunanistan'a kaçan hainlerin kullandığı helikopterin de o saldırıya katıldığı anlaşıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainler paketleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN