Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'daki hainler de gözaltına alındı!

Giriş Tarihi: 17.7.2016 15:20 Güncelleme Tarihi: 17.7.2016 15:28
Malatya'daki hainler de gözaltına alındı!

39 yüksek rütbeli subay, pilot ve teknisyenler, 'da gözaltına alındıktan sonra emniyet güçleri tarafından karayoluyla 'ye getirildi.

Darbe girişimi sırasında, 'den izinsiz lanıp 'ya yine izinsiz iniş yapan 8 askeri nakliye uçağındaki 39 asker, gözaltına alınarak görev yerleri olan Kayseri'ye getirildi.

8 ASKERİ UÇAKTAKİ 39 YÜKSEK RÜTBELİ SUBAY, PİLOT VE TEKNİSYENLER KAYSERİ'YE GÖTÜRÜLDÜ

Darbe girişiminin meydana geldiği 15 Temmuz gecesi Kayseri Erkilet 12'nci Hava Ana Üs Ulaştırma Komutanlığı'ndan izinsiz olarak havalanan ve Malatya Havaalanı'na yine izinsiz iniş yapan 8 askeri uçaktaki 39 yüksek rütbeli subay, pilot ve teknisyenler, Malatya'da gözaltına alındıktan sonra emniyet güçleri tarafından karayoluyla Kayseri'ye getirildi.

RÜTBELERİ SÖKÜLDÜ

Ellerinin plastik kelepçesi ve rütbeleri sökülmüş olan bu askerler, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildiler.
Bu arada Erkilet 12'nci Hava Ana Üs Ulaştırma Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Cemal Akyıldız, İstanbul Harbiye Orduevi'nde gözaltına alınmış, aynı üste görevli Pilot Hava Albay Erhan Baltacıoğlu da tutuklanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya'daki hainler de gözaltına alındı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN