Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaferi tankların üstünde kutladılar

Giriş Tarihi: 17.7.2016
Zaferi tankların üstünde kutladılar

’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerini tanklarla kesen FETÖ’cü hainleri halk durdurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması, ezan ve salayla gelen üzerine sokağa dökülen halk, marşlar ve sloganlarla cuntacılara tepki gösterdi

Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki FETÖ/PDY'li hainlerin devleti ele geçirmeye çalışması dün halkı sokağa döktü. 'da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerini tanklarla trafiğe kesen hainleri, sokağa çıkan halk durdurdu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşması, ezan ve salayla gerçekleştirilen üzerine darbeye kalkışan hainleri tankların önüne geçerek engelleyen vatandaşlar, demokrasi zaferini tankların üstünde kutladı. Ellerindeki Türk bayraklarını sallayan vatandaşlar, marşlar ve sloganlarla FETÖ/PDY'li hainlere tepki gösterdi. Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından İstanbul'daki bazı ışıklı bilbortlarda dün "Milletin iradesine darbe vurulamaz," "Demokrasi kazandı" ve "Teşekkürler Türkiye" yazıları yansıtıldı.

Tüfeğe karşı trafik dubası
Boğaziçi Köprüsü'nde binlerce kişi yürürken "Asker kışlaya" diye slogan attı. Halkı engellemek isteyen hainler ise silah kullandı. Bu sırada bir vatandaş, halka ateş açılan tankın karşına trafikte şerit ve yol ayırmak için kullanılan trafik dubasıyla çıktı.


Mustafa KAYA Zafer HALATÇI-Barış SÖZALSoner KOÇER Uğur YILDIRIM/SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaferi tankların üstünde kutladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN