Almanlara ders verdi: "Bu bir demokrasi zaferidir"

Almanya'da yayınlanan bir programda 'de yaşanana FETÖ'cü hain darbe girişimi değerlendirildi. Programa sözleri ile, Fatih Zingal damga vurdu.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 10:42 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 14:05
Almanlara ders verdi: Bu bir demokrasi zaferidir

Almanya'da yayın yapan ARD kanalında, 'de yaşanan hain darbe girişimi ile ilgili dikkat çeken bir program yapıldı.

CEM ÖZDEMİR İHANETE DEVAM EDİYOR

Programa Alman siyasetçi Norbert Röttgen, Ermeni tasarısına evet oyu veren Türk asıllı milletvekili Cem Özdemir, yazar Seyran Ateş, emekli Alman General Harald Kujat ve Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Siyasi İşler Genel Başkan Yardımcısı Fatih Zingal katıldı. Cem Özdemir'in program sırasında aleyhine sözleri ve birçoğu yalan, iftira içeren ifadeleri 'ihanete devam ediyor' dedirtti.

ZİNGAL: "BU BİR DEMOKRASİ ZAFERİDİR"

'de, FETÖ'cü darbe girişiminin tartışıldığı programda karşısındaki 3 kişiye karşı halkın demokratik tepkisini savunan Fatih Zingal damga vurdu. Zingal, "Bu bir demokrasi zaferidir" derken, "Halk sokaklara döküldü. Omuz omuzaydı. Bu demokrasi için harika bir olaydı." ifadelerini kullandı.

FETÖ'CÜ YAVERLERİN HAİN PLANI TUTMADI!

"MASKENİN ALTINDAKİLER ORTAYA ÇIKTI"

Zingal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hain darbe kalkışmsı sonrası yaptığı açıklamaları da değerlendirdi ve, "Recep Tayyip Erdoğan ne dedi? Bir bağlama dikkat edilmeli. Onun sözlerinden çıkarılması gereken mesaj şu; artık maskenin arkasındaki isimler belli oldu." şeklinde konuştu.

EMEKLİ GENERAL: "DARBECİLER CİDDİ SUÇLAR İŞLEDİ"

Fatih Zingal, terörist kalkışmanın arkasındaki FETÖ'cülerin ne derece tehlikeli olduğunu da Alman televizyonundan anlatırken, "Onların ne yaptıklarını gördük. Meclis'e bomba attılar." dedi. Öte yandan programa konuk olan emekli General Harald Kujat da kalkışmayı değerlendirirken 'son derece illegal' ve 'ciddi suçlar teşkil eden yöntemlere sahip' sözlerini kullandı.

HALK DARBEYE KARŞI AYAKTA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanlara ders verdi: "Bu bir demokrasi zaferidir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN