‘Darbeci bozuntularına gerekli cezayı vereceğiz’

Başbakan : Demokrasi nöbetlerine devam edeceğiz. Vatandaşlarımız işini bitirdikten sonra meydanlara gitsin. Darbeci bozuntularına hak ettikleri cezayı vereceğiz

Giriş Tarihi: 18.7.2016
‘Darbeci bozuntularına gerekli cezayı vereceğiz’
Başbakan Binali dün TRT'ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Çıkışta açıklamalarda bulunan Yıldırım şunları söyledi:
Milletimiz rahat olsun. Hayat artık normale döndü. için değil, dünyadaki demokrasilerin geleceği açısından da çok önemli bir olay. İşi gücü bittikten sonra vatandaşlarımız yine Ankara Kızılay, İstanbul Taksim başta olmak üzere 81 velayetimiz 960 ilçemiz, köylerimiz her yerde adeta bir şenlik havasında demokrasi nöbetlerine devam edeceğiz. Çünkü çoluğumuzun çocuğumuzun, ülkemizin işlerinin geri kalmaması lazım.
Vatandaşlarım sakin olsun, tazeliği ile aşırı tepkiler vermekten sakınalım. Silahlı kuvvetler ile vatanını seven her düzeydeki asker ile onların kıyafeti içine gizlenmiş paralel çeteleri birbirine karıştırmayalım. Milletini öldürmek için gözünü bile kırpmayan canilerdir onlar. Hak ettikleri her cezayı alacaklardır.
Bu darbe girişiminin püskürtülmesinde en büyük görev sırasıyla başkomutan olarak Cumhurbaşkanı olarak bu konudaki net tavrıyla Cumhurbaşkanımızdır. Hükümetimiz bunun bir silahlı kuvvetlerin içerisinde bir hareket olmadığı, paralel terör örgütlerinin bir kalkışması olduğunu tespit etmiş, gereğinin yapılacağını ve hiçbir fedakarlıktan tereddüt gösterilmeyeceğini başbakan olarak arkadaşlarımızla birlikte ifade ettik. Arka planında çok şey var.
Bundan sonra temizlik harekatını süratle yapacağız. Bu darbeci bozuntularının hak ettikleri cezayı vereceğiz. Dış güçlerin sırtını sıvazladığı terör örgütünün desteklerini de unutmayacağız, gerekli cevabı da vermiş olacağız. Bu olay ordumuza, ordumuzun kademe komutanlarına mal edilemez. Bu ordu içerisindeki bir grup terör mensubunun kalkıştığı bir iştir. Bizim ordumuz, peygamber ocağı diye tanımlanan bir ordudur. Bu arada Başbakan Yıldırım'ı dün telefonla arayan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, 'de kalkışmaya katılan ve helikopterle Dedeağaç'a kaçan 8 darbeci askerin iadesine ilişkin sürecin başlatıldığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Darbeci bozuntularına gerekli cezayı vereceğiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN