Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski HSYK 2. Daine Başkanı Nesibe Özer gözaltında

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında gözaltı kararı verilen 3 ayrı adliyede görevli 140 hakim ve savcıdan 61'inin gözaltında olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan 61 kişi içinde eski HSYK 2. Dairesi Başkanı, 17-25 Aralık soruşturmaları sonrası da Küçükçekmece 1. Çocuk Mahkemesi hakimliğine atanan Nesibe Özer de bulunuyor.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 12:08 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 12:22
Eski HSYK 2. Daine Başkanı Nesibe Özer gözaltında

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından önceki gün haklarında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "Cebir ve şiddet kullanarak Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarından gözaltı kararı çıkarılan 140 hakim ve savcıdan 61'inin gözaltına alındığı öğrenildi.


Bakırköy Adalet Sarayı, Küçükçekmece Adalet Sarayı ve Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli hakim ve savcılar, ilk olarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüler. Hakim ve savcılar, buradaki işlemlerinin ardından dün gece yarısı Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildiler.


NESİBE ÖZER DE GÖZALTINDA


Hala Bakırköy Adalet Sarayı konferans salonunda gözaltında tutulan 61 hakim ve savcı arasında eski HSYK 2. Dairesi Başkanı Nesibe Özer'in de olduğu öğrenildi.

17 – 25 ARALIK'TAN SONRA KÜÇÜKÇEKMECE 1. ÇOCUK MAHKEMESİ'NE HAKİM OLARAK ATANMIŞTI

Özer, 17-25 Aralık soruşturmaları sürecinde HSYK 2. Daire Başkanlığı yapıyordu. Özer, 17 – 25 Aralık soruşturmasından sonra Kasım 2014 tarihinde Küçükçekmece 1. Çocuk Mahkemesi'ne hakim olarak atanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski HSYK 2. Daine Başkanı Nesibe Özer gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN