Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: "STK'lar gibi biz de nöbetteyiz''

Giriş Tarihi: 18.7.2016 14:30 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 14:33
KADEM: STK'lar gibi biz de nöbetteyiz''

FETÖ'nün teröristlerinin 15 Temmuz Cuma günü yapmaya çalıştığı darbe girişimiyle ilgili , “İnsan haklarının, hukukun ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir güvenlik ortamı için tüm sözde değil özde sivil olan STK'lar gibi biz de nöbetteyiz.” açıklamasında bulundu.

"2016 yılında, PKK ve DAEŞ gibi terör örgütlerinin uzun süredir hedefinde olan Cumhuriyeti'nde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden maaş alan bir grup sözde , halkın vergileriyle alınan/üretilen ekipmanla halkın üzerine ateş açmış, kamu binalarını gasp etmiş, köprüleri ve yolları kesmiş, devletin televizyonu TRT'den hazırladıkları sözde darbe bildirisini okumuş, Büyük Millet Meclisi'ni bombalamış, milletvekillerini esir almış, Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemeye çalışmış; kanunun ve devletin safında yer alan güvenlik güçlerine, seçilmiş hükümete, kamu görevlilerine ve sokaklara akın eden millete savaş açmıştır. Literatürde "Fethullahçı Terör Örgütü" diye geçen terörist yapılanmaya bağlı söz konusu ağır silahlı ve asker üniforması giymiş grup, devlete ait tankları insanların üstüne yürütmüş, insanların sokağa çıkması engellenmeye çalışılmış, yüzlerce kişiyi öldürmüştür.

"SÖZDE DEĞİL, ÖZDE SİVİL OLAN STK'LAR GİBİ BİZ DE NÖBETTEYİZ"

Bizler demokrasiye inanmış kadınlar olarak, darbe hayallerinden hala uyanamamış bütün faşist zihniyetlerle mücadelemizden, sivillikten, özgürlüğümüzden ve irademizden asla taviz vermeyeceğimizi ilan ediyor; silahlı çetelerin ailelerimizi tehdit edip öldürdüğü bir cinnet ortamını arzulayanlara karşı insan haklarının, hukukun ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir güvenlik ortamı için tüm sözde değil özde sivil olan STK'lar gibi biz de nöbetteyiz.

"DESTAN YAZMIŞ MİLLETİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Sadece ülkeye değil dünya tarihine de damgasını vurmuş, tarihte ilk kez bir darbe girişimini def etmiş, 200'e yakın şehit vermesine rağmen bir an bile yılmamış, bir sivil irade ve kesintisiz demokrasi destanı yazmış milletimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

"DEMOKRASİ NÖBETİMİZE DEVAM EDECEĞİZ"

Ülkemizin tarihinde kara lekeler olarak yer almış darbelerden sonraki matem ve sessizlik ortamına inat, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, çalışanıyla meydanlarda yer alarak demokrasi nöbetimize devam edeceğiz."

STK'LARDAN DARBEYE KARŞI SOKAĞA DAVET!
ABD'DEN FLAŞ FETHULLAH GÜLEN AÇIKLAMASI

ÜNİVERSİTEDEKİ FETÖ'CÜLER YURTDIŞINA KAÇIYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KADEM: "STK'lar gibi biz de nöbetteyiz''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN