Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olay gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde yaşananlar

Giriş Tarihi: 18.7.2016 15:31
Olay gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde yaşananlar

Darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü’nde yaşanan olaylar en net bu görüntülere yansıdı. Bir grup , darbe girişimine tepki göstermek için köprüye yürüyenlerin üzerine açtı. Vurulan siviller taksilerle, ambulanslarla hatta motosikletlerle hastanelere taşındı. Tamamen asker dolu bir otobüs de köprüye gitmek üzereyken vatandaşlar tarafından durduruldu. Otobüsün camları kırılırken içerideki askerler le karşılık verdi.

Akşam saatlerinden itibaren köprünün Avrupa yakasına geçişini tanklarla tutan bir grup , darbe girişimine tepki göstermek için köprüye yürüyenlerin üzerine açtı. Köprü gişelerin duvarlarını siper yapan ve ellerinde Türk Bayrağı taşıyan kalabalık, her açıldığında kendini yere attı ancak geri adım atmadı.

YARILILAR TAKSİLER VE MOTOSİKLETLE TAŞINDI

Vurulan siviller taksilerle, ambulanslarla hatta motosikletlerle hastanelere taşındı. Darbeci askerler kalabalığın üzerine ateş ederken Beylerbeyi girişinden ters yönden bir tank ve zırhlı araç hızla köprüye girdi.

ASKER DOLU OTOBÜS BÖYLE DURDURULDU

Tamamen asker dolu bir otobüs de köprüye gitmek üzereyken vatandaşlar tarafından durduruldu. Otobüsün camların kırılırken içerideki askerler ateşle karşılık verdi. Askeri otobüs çok fazla ilerleyemeden durduruldu. Otobüsten indirilen bir asker kalabalık tarafından fena halde dövüldü. Bu görüntüler sabahın ilk ışıklarına kadar saatlerce sürdü. Köprüyü tutan askerlerin teslim olmasıyla sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olay gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde yaşananlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN