Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal medyadan halkı kışkırtan 2 kişi tutuklandı

'te sosyal medyadan ve halkın içinde dolaşarak halkı kışkırtıp darbeye destek sağlayan iki provokatör yakalanarak tutuklandı.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 18:26 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 18:27
Sosyal medyadan halkı kışkırtan 2 kişi tutuklandı
15 Temmuz akşamı bir grup yapılan darbe girişiminden sonra harekete geçen savcılar, darbeye karışanlar hakkında soruşturma başlattı. Bu kapsamda 'te halkı kışkırtarak darbeye destek sağlamaya çalıştığı belirlenen 2 kişi yakalanarak çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı.
Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, "FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması Terör Örgütüne mensup, Genelkurmay Başkanlığına bağlı bir kısım askerlerin 15.07.2016 tarihinde İstanbul ilinde Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerini askeri taşıt ve malzemeleri kullanmak suretiyle ulaşıma kapattıkları, kamu kuruluşları önüne askeri birlikleri sevk ederek kamu görevlerinin yapılmasını engelledikleri, aynı şekilde Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Büyük Millet Meclisine silahlı saldırıda bulunarak, yönetime yasa dışı şekilde el koyup, darbeye teşebbüs fiiline kalkıştıkları tespit edilmiştir. Gaziantep'te yukarıda belirtilen "darbeye teşebbüs" suçuna iştirak edenler hakkında, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Anayasa'yı ihlal", "Cebir ve Şiddet kullanarak TBMM'ni ortadan kaldırmaya veya TBMM'nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etmek", "Cebir ve şiddet kullanarak Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs", "Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik" suçlarından soruşturmalar başlatılmıştır. Sosyal medyada paylaşımlarda bulunarak ve halk içerisinde dolaşarak halkı kışkırtmaya, darbeye teşebbüs edenlere destek sağlamaya, kamuoyunda korku ve infial yaratarak provakasyon yaptıkları tespit edilen (2) kişi güvenlik güçlerimizce yakalanarak Adli Makamlara sevk edilmiş ve Adli Makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medyadan halkı kışkırtan 2 kişi tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN