Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbe göreceğime öleyim daha iyi...

FETÖ-PDY’ci hainlere atan milyonlardan biri olan, Havalimanı’nda tankın önüne yatan Metin Doğan “Tank üzerimden geçseydi 161 kişi gibi şehit olacaktım” dedi

Giriş Tarihi: 19.7.2016
Darbe göreceğime öleyim daha iyi...
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstererek, darbecileri durdurmak için Havalimanı'nda bir tankın önüne yatan Metin Doğan, Anadolu Ajansı'na konuştu. 40 yaşında bir üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen Doğan, zamanında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni derece yaparak kazandığını, bir yıl okuduktan sonra kendisine uygun olmadığı düşüncesiyle okulu bıraktığını belirtti. Okula 2011'de öğrenci affıyla tekrar döndüğünü dile getiren Doğan, 15 Temmuz'da yaşadıklarını şöyle anlattı: "Bu alçak saldırıyı duyar duymaz kendimi sokağa attım. Havalimanı önüne gitmek için taksi bulamadım. Motosiklet kullanan birini gördüm. 'Allah rızası için beni havaalanına götürür müsün?' dedim. Gözlerimden ne kadar çok gitmek istediğimi anlayınca bunu kabul etti. Yüzünü bile tam görmedim. O kişiye, 'Bak kardeş seni tedirgin etmemek için söylemedim ancak belki de bu gece öleceğim. Bu paraya ihtiyacım yok. Al kendine benzin parası yap' dedim. Israr ettim kabul etmedi. Ona dualar ederek vedalaştım ve havaalanının girişinde tankları ve askerleri gördüm."

FETÖ'CÜ HAİNLERİN DARBE GİRİŞİMİ SIRASINDA VERDİĞİ TALİMATLAR KAN DONDURDU

'SİZ KİMİN ASKERİSİNİZ?'

Atatürk Havalimanı önüne geldiğinde mermi sesleri duyduğunu ve uzakta telsizli kişiler gördüğünü ifade ederek, "Gördüğüm manzara beni çok etkiledi. Birden fırladım. Askerin üzerine doğru giderken 'Ben Türk askeriyim, siz kimin askerisiniz?' diye bağırmaya başladım. Tank durdu ve ben bağırmayı sürdürdüm. Sağ tarafımda yerde ellerinde silahlarıyla duran, sol tarafımdan kamyonun içerisinde olan askerler vardı. Bağırmaya devam ettim. Sonra tank hareket etmeye başladı. Ben de tankın sağ paletinin altına yattım. Tam o sırada durdu" diye konuştu. Metin, askerlerin tank paletinin önünden kalkması için kendisini sürekli uyardığını ve aksi takdirde vurulacağını söylediğini belirtti. Onlar bağırdıkça kendisinin de yüksek sesle, "Siz kimin askerlerisiniz?" diye sormaya devam ettiğini aktaran Metin, şöyle devam etti: "Bu sırada tank üstüme doğru biraz hareket etti. Ben de bu sefer sol paletin önüne yattım. Tank hareketini durdurunca üzerimi çıkardım ayağa kalkarak tepkimi göstermeye devam ettim. Ondan sonra tankın üzerinde 3 kişi gördüm. 'Biz de sizdeniz' dediler. O laftan sonra sakinleştim. Ardından müdürü olduğunu düşündüğüm bir kişi çıkmamla ilgili bir çağrıda bulundu ve ben de tankın önünden ayrıldım. Bu arada 20 kişilik grupda bölgeye geldi." Metin, Türk milletinin 15 Temmuz gecesi bir destan yazdığını, Vatan Caddesi, Genelkurmay Karargahı, Özel Kuvvetler Komutanlığı gibi yerlerde kahramanlıklar yaşandığını vurguladı.

OTELE SALDIRAN DARBECİ KOMUTANIN HAİN PLANI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe göreceğime öleyim daha iyi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN