FETÖ kanallarının aranan adamı Mete yarar çark etti

17-25 Aralık sonrasında FETÖ’nün kanallarının aranan adamı Mete Yarar, şimdilerde şaşırtıcı şekilde FETÖ darbesini kınayıp yakın geçmişiyle çelişiyor.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 18:53 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 19:10
FETÖ kanallarının aranan adamı Mete yarar çark etti

Emekli Binbaşı Mete Yarar bugünlerde birçok televizyonda Fethullahçı Terör Örgütü'nün gerçekleştirmeye kalkıştığı i darbe ile ilgili açıklamalar yapıyor.

Aynı Yarar, 17-25 Aralık sürecinde ve devamında asker- şehit eden, sivilleri katleden FETÖ'nün yayın organlarında sayısız programa katılmıştı. STV, Bugün TV, Kanaltürk ve Küre TV'de birçok yayına katılan ve AK Parti iktidarını kıyasıya eleştiren Yarar, aynı dönemde FETÖ tarafından ele geçirildiğine dair kamuoyunda yaygın kanaat olan Cumhuriyet Gazetesi'nde de köşe yazarlığı yaptı.

Yarar 17-25 Aralık sürecinden bir ay kadar önce de dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin MİT Müsteşarı Fidan'ın yakın gelecekte görevlerinde olmayacaklarını söylediği de biliniyor.

Yarar'ın darbeci FETÖ'cülerle ilgili yerici açıklamalar yaparken 17-25 aralık sonrasında FETÖ kanallarında neden boy gösterdiğini açıklaması da bekleniyor.

Şimdilerde FETÖ karşıtı görünen Yarar FETÖ'nün kanalarrından eksik olmuyordu:

Aynı Mete Yarar FETÖ'nün güdümündeki Cumhuriyet'te de köşe yazarlığı yapıyordu:

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ kanallarının aranan adamı Mete yarar çark etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN