Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç üniversitede 45 dekan istifasını sundu

Cumhuriyet Üniversitesinde 16, Kırıkkale Üniversitesinde 12, Bozok Üniversitesinde 9, Ahi Evran Üniversitesinde 8 dekan istifasını sundu.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 19:14 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 21:46
Üç üniversitede 45 dekan istifasını sundu

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, YÖK'te alınan karar gereğince üniversitelerindeki 8 fakülte dekanının istifasını aldıklarını söyledi.

Diğer tüm üniversitelerde olduğu gibi kendilerinin de bu istifaları YÖK'e gönderdiklerini belirten Karakaya, "8 dekanımız vardı. Bazıları vekaleten bu görevi yürüyordu. Bunların istifalarını alarak YÖK'e gönderdik. Gerekli ayıklama yapıldıktan sonra geri kalanının atamaları gerçekleştirilecek. YÖK'ün kararının gereği yapıldı." dedi.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız da YÖK'te alınan karara istinaden fakülte dekanlarıyla yapılan istişare toplantısının ardından 12 dekanın istifalarını sunduğunu aktardı.

- Yozgat-Sivas

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ise 9 dekanın istifalarını sunduğunu kaydetti.

Cumhuriyet Üniversitesinde de 16 dekan istifalarını rektörlüğe sundu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde (AKÜ) 13 fakültenin dekanı istifa etti.
Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) Ankara'daki toplantı sonrası devlet ve vakıf üniversitelerinde dekanların istifa etmesini istemesi üzerine AKÜ'de görevli 4'ü vekil 13 fakültenin dekanı istifa dilekçelerini üniversite yönetimine sundu.

YÖK: 1577 DEKANIN İSTİFASI İSTENDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç üniversitede 45 dekan istifasını sundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN