BTK'da 170 personel açığa alındı!

Bilgi Teknolojileri ve Kurumu, 741 Kurum personelinden 170'inin açığa alındığını ve kurum destek hizmetlerinde çalışan 58 kişinin de görevden alındığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 20:16
BTK'da 170 personel açığa alındı!
15 Haziran Darbe Girişimi'nin ardından Bilgi Teknolojileri ve Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada 170 kişinin açığa alındığı ve 58 personelin görevden alındığı bildirildi.


BTK, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


"20 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla, Kurumumuzda merkez ve taşra teşkilatında görev yapan toplam 741 Kurum personelinden, pasif görevlerde istihdam edilen 170'i açığa alınmış ve bu kişiler hakkında soruşturma süreci başlatılmıştır. Kurum destek hizmetlerinde çalışan 58 personel de ayrıca görevden alınmıştır.


Bununla birlikte; imtiyaz sözleşmelerindeki hükümler uyarınca imtiyaz sözleşmesi sahibi Telekomünikasyon işletmecilerinde terör örgütü mensuplarının ve işbirlikçilerinin kamu hizmeti niteliğinde bulunan iletişim hizmetlerinde mevcut istihdam edilenlerin değerlendirilmesi, yeni istihdamların da önlenmesi hususunun Kurumumuzca titizlikle takip edileceği ve ilgili mevzuat uyarınca gerekli müeyyidenin uygulanacağı, kamuoyuna saygıyla duyurulur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTK'da 170 personel açığa alındı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN