Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi nöbeti dördüncü gününde

Giriş Tarihi: 20.7.2016
Demokrasi nöbeti dördüncü gününde

Genci yaşlısı, hastası engellisi, gurbetçisi yabancısı, farklı görüşten milyonlarca insan, demokrasi nöbetini sürdürüyor

, 15 Temmuz gecesi hafızalardan silinmeyecek bir darbe teşebbüsüne tanık oldu. Askerin içindeki cuntanın tanklarla, jetlerle ve helikopterlerle gerçekleştirmeye çalıştığı bu hain kalkışmaya karşı ilk dakikalardan itibaren halk kendini siper ederek bir destan yazdı. Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısıyla 'nin 81 ilinde meydanları dolduran halk beş gündür alanları demokrasi şölenine çevirdi. Bebeğinden yaşlısına, hastasından engellisine, gurbetçisinden yabancısına kadar farklı görüşten milyonlarca insan, demokrasi nöbetini sürdürüyor. Cumhurbaşkanının Üsküdar Kısıklı'daki evinin önü de ilk günden itibaren binlerce insanın nöbet tuttuğu bir nokta oldu.

'GECE DARBEYE DARBE YAPAR, SABAH İŞE GİDERİZ'
FETÖ'nün darbe girişimine karşı meydanlarda demokrasi nöbeti tutan 7'den 77'ye insanlar, duygularını şöyle anlattı:
Yadirgar Aydemir (60-Erzurum): Kaza geçirdim, gözümün birini kaybettim. Engelli olmama rağmen vatanım için 3 gündür buradayım. Fethullah Gülen haininin idam edilmesini istiyorum.

RAHİME NİNE MEYDANDA
Rahime Kömürcü (94- Konya) (Felçli ve tekerlekli sandalyesi ile katılıyor) : Demokrasi için buradayım, bu ülkeyi böldürmeyeceğiz. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin.

DARBEYE DARBE YAPARIZ
Ziya Uzun (Samsun): Biz öyle bir milletiz ki gece darbeye darbe yapar sabah işe gideriz, kimse bizim gücümüzü hafife almasın. Devletimizin, milletimizin yanındayız.
Mehmet Demir (46-İstanbul): 12 yıldır Almanya'da yaşıyorum. Uçağa atlayıp eylemlere geldim.

H. Salih ZENGİN- Faruk CANBABA -Sinan AYDIN- Soner KOÇER-Erdoğan ÖZTÜRK - Halit TURAN -Ahmet Emre ATALAY - Özcan SARAÇ- Harun ATALAY-Özgür ÖZDEMİR - Muharrem DOĞANTEZ - Hüseyin KAÇAR-Nezir GÜNEŞ-Önder ALTINAL- Ömer ŞANLI-Vedat YETİK-Murat YILDIRIM- Rıdvan UZUN - Ceyhan TORLAK- Murat SAVAŞ / SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbeti dördüncü gününde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN