Dicle Üniversitesi Rektörü de açığa alındı

YÖK, Dicle, Gazi, Yıldız Teknik ve Yalova üniversitesi rektörlerini açığa aldı. YÖK'ün isteği doğrultusunda 1577 dekan da istifa etti.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 15:53 Güncelleme Tarihi: 20.7.2016 16:13
Dicle Üniversitesi Rektörü de açığa alındı

REKTÖRLERİN İSİMLERİ

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Dicle Üniversitesi Rektörü Ayşegül Jale Saraç, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Niyazi Eruslu.YÖK, tüm üniversitelere FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu düşünülen akademik ve idari personel hakkında işlem yapılması için 5 Ağustos'a kadar süre verdi.
Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tüm rektörlerden, üniversitelerindeki FETÖ/PDY ile bağlantılı akademik ve idari personelin durumlarının ivedilikle değerlendirilerek, ilgililer hakkında işlem yapılmasını, sonucun 5 Ağustos'a kadar Başkanlığa yazılı olarak gönderilmesini istedi.

Dicle Üniversitesi'nde arama!
AKADEMİSYENLERE YURTDIŞI YASAĞI

YÖK ikinci bir talimata kadar genelinde akademistenlerin bilimsel çalışmalar için yurtdışına görevlendirme yapılmasını yasakladı. Ayrıca yurtdışında çalışma yapan akademisyenlerin durumlarının ivedilikle incelenerek, bir zorunluluk görülmeyenlerin en kısa sürede geri çağrılmasını istedi. Rektörlerin de dahil edildiği bu uygulamanın resmi yazısı üniversitelere gönderildi.
YÖK dün de genelinde bütün dekanların (bin 577) istifasını istemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dicle Üniversitesi Rektörü de açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN