Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep Büyükşehir'de FETÖ temizliği

Giriş Tarihi: 20.7.2016 15:26 Güncelleme Tarihi: 20.7.2016 15:29
Gaziantep Büyükşehir'de FETÖ temizliği

15 Temmuz darbe giriminin ardından, büyükşehir paralel yapı ile bağı bulunanlardan temizlenmesi için düğmeye basıldı. Büyükşehir Belediyesi’nde 2, GASKİ’den de 6 üst düzey isim görevden alındı.

Görevden alınanlar arasında Ömer Yalım, Akdağ ve Akif Bindal gibi isimler bulunuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı , paralel yapı ile mücadelesinde önemli adımlar atıyor. Şahin, Büyükşehir ve GASKİ'de üst düzey bürokratlara yönelik paralel operasyon başlattı, önemli isimler görevlerinden alındı.

ÖNCE GARNİZON'UN ÖNÜNE İŞ MAKİNALARI

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 15 Temmuz gecesinde Gaziantep'te Garnizon Komutanlığı, Orduevi ve Jandarma Alay Komutanlığı binalarının çevresini belediyeye ait makinaları ile kapatarak alkış toplamıştı. Türkiye'de gündem olan Fatma Şahin, cesur çıkışı ve tavrı nedeniyle bir çok kişi tarafından "NENE HATUN" olarak adlandırılmıştı.

BÜYÜKŞEHİR'DEN 2 İSİM

Büyükşehir Belediyesi'nde paralelle mücadele çerçevesinde 1 daire başkanı ve 1 şube müdürü görevden alındı. Edinilen bilgiye göre, Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım ile Trafik Sinyalizasyon Şube Müdürü Abidin Akdağ görevlerinden alındı.

GASKİ'DEN 6 İSİM

Fatma Şahin, Gaski Genel Müdürlüğü'nde de önemli isimleri paralel yapı ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle görevden aldı. Gaski'de Genel Müdür Yardımcısı Fatih Budak, Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Kılıç, eski Genel Müdür Yardımcısı Akif Bindal, Teftiş Kurulu Başkanı Metin Pir, Strateji Daire Başkanı Turgay Eser ve Şube Müdürü Hade Toprak görevlerinden alındı. Bu isimler düz memur statüsüyle farklı birimlere aktarıldı.

OPERASYON DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in, büyükşehir ve Gaski'de paralel yapıya yönelik operasyonlarını devam ettireceği öğrenildi. Bu bağlamda, önümüzdeki günlerde alt birimlere yönelik operasyonlar başlatılacağı ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Büyükşehir'de FETÖ temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN