FETÖ liderini kalpten götürecek haber!

4. Sulh Ceza Hakimliği paralel yapı için büyük önem arz eden Yamanlar Koleji'nin de aralarında bulunduğu 31 okulu yöneten iki ayrı eğitim kurumuna kayyum atadı. 14 kayyum göreve başladı.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 20:15 Güncelleme Tarihi: 21.7.2016 22:26
FETÖ liderini kalpten götürecek haber!

4. Sulh Ceza Hakimliği paralel yapı için büyük önemi olan ve Fethullah Gülen'in 'de bulunduğu dönemde kritik toplantılarını gerçekleştirdiği Yamanlar Koleji'nin de aralarında buluduğu 31 ayrı okulu bünyesinde bulunduran 2 ayrı eğitim kurumuna kayyum atadı.

FETHULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ'NE FİNANSMAN SAĞLANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Hakimlik kararında Şelale ve Sema Eğitim Kurumları isimli şirketlerin yönettiği 31 okulun FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği, Fethullahçı Terör Örgütü'ne finansman sağladığı iddia edildi. İki şirket bünyesindeki 31 okula toplam 14 kayyumun görevlendirilmesine karar verilen hakimlik kararıyla iki şirketin yönetimi kayyumlara geçti.

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN HAKKINDA FLAŞ İDDİA! YAMANLAR KOLEJİ'NDE FETÖ'NÜN KRİTİK TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLİYORDU

Bilindiği gibi İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 18 Ağustos 2015 tarihinde Şelale ve Sema Eğitim kurumlarına bağlı okullara operasyon düzenlemişti. Okullarındaki eğitimi sürdürmek için sahte 'yangın ruhsatları' düzenledikleri belirtilen 9 kişi gözaltına alınmıştı. Cemaate yakın 30 okula giden polisin arama yaptığı yerler arasında Yamanlar Koleji içerisinde Fethullah Gülen'in kritik toplantılarını gerçekleştirdiği özel odanın da bulunduğu açıklanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ liderini kalpten götürecek haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN