Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü havacılar hapiste

’de cuntacıların jetlerine lojistik destek veren 48 havacı cezaevine konuldu. 62 Kuleli i Lisesi öğrencisi tutuklandı. İstanbul’da tutuklanan asker ve sayısı bin 106’ya yükseldi. Bunlardan 12’si general biri amiral

Giriş Tarihi: 21.7.2016
FETÖ’cü havacılar hapiste
Darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında İstanbul'da tutuklanan ve sayısı bin 106'ya yükseldi. Bunların 12'si general, 1'i de amiral. Bin 500 asker ise sorgulanıyor. Çengelköy Polis Karakolu'nu basarak ele geçirmeye çalıştığı iddia edilen 62 Kuleli Askeri Lisesi öğrencisi de tutuklandı. Topkule Kışlası'ndan silahlarıyla emniyeti basmaya giderken çıkan çatışmada kendilerini engellemeye çalışan Albay Sait Ertürk'ü ve bir polisi şehit eden 28 subay ve astsubay da dün cezaevine gönderildi.

HAİN YAVER DE TUTUKLANDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başyaveri Ali Yazıcı sevk edildiği Ankara Adliyesi'nde tutuklandı. Darbe gecesi Cumhurbaşkanı'nı arayıp bilgilendirmediği, Erdoğan'ın kaldığı otelin adını ifşa ettiği belirlenen Yazıcı'nın, o gece hain kalkışmanın başlatıldığı Çiğli'deki hava üssüne gittiği öğrenildi. Savcı'nın "Cumhurbaşkanı'nın yanına gitmek yerine neden İzmir'e gittin?" sorusuna Yazıcı, "Hata ettim, pişmanım" yanıtını verdi. Gaziantep'te 70, Malatya'da 20, Kars'ta 19, Trabzon'da 16, Şanlıurfa'da 15, Erzincan'da 7, Bitlis'te 4, Tekirdağ'da 3 ve Elazığ'da 2 olmak üzere yurdun birçok ilinde dün 16.00 itibariyle 397 asker ve polis tutuklandı. İşte dün akşam itibariyle soruşturmalarda son tablo:
Kayseri'de darbe girişimine lojistik destek sağlayan 48 havacı tutuklandı. Suçlama, Erkilet 12. Hava Ana Ulaştırma Üs Komutanlığı'ndan izinsiz kalkarak cuntacılara mühimmat taşımak... Tutuklananlar arasında darbenin gerçekleşmesi halinde Sıkıyönetim Komutanı olması planlanan Kayseri Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral İsmail Yalçın da var.
Konya'da Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı olan albay Mustafa Sakaoğlu'nun da aralarında bulunduğu 23 hain tutuklandı. Üniformaları çıkartılan askerler, eşofmanla cezaevine gönderildi. Sakaoğlu'nun darbe girişimi akşamı 1'i yüzbaşı 30 kişilik komando timini darbede görev alması için Antalya Akseki'den yardıma çağırdı. Konya Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş de önceki gün Ankara'da tutuklanmıştı.
Kocaeli'nde 21 hain asker tutuklandı. Kocaeli'de gözaltında tutulan Ankara Donanma Komutanlığı Harekat Başkanlığı Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma'nın sorgusu sürüyor.
Diyarbakır'da 179 gözaltı var. Aralarında 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey ile birlikte 18 kişi tutuklandı. Ankara'daki saldırılar için savaş uçaklarının kalktığı 8'inci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Deniz Kartepe sorgulanıyor.
Mersin'de aralarında Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan'ın da bulunduğu 8 asker ile 14 polis tutuklandı. Demirhan, kendisini 'sıkıyönetim komutanı' ilan ederek Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile ilçe kaymakamlarının tutuklanması talimatını vermişti.
Balıkesir'de istihbarat şube müdürü binbaşı Tamer Akkoyun tutuklandı. Eskişehir'de tümgeneral Suat Murat Semiz, tuğgeneral Recep Ünal ve 3 hakim üsteğmen cezaevine gönderildi. Ardahan'da Garnizon ve 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın ve 18 subay ile 1 astsubay tutuklandı.
İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Okan Bato'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında 2'nci Ana Jet Üssü Kurmay Başkanı Albay Ramazan Elmas'la birlikte 15 kişi tutuklandı.
Kırklareli'nde aralarında 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalettin Doğan'ın da bulunduğu 39 kişi tutuklandı.
Edirne'de 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli üsteğmen İsmet Sezgin ve astsubay başçavuş Mustafa Gençay cezaevine gönderildi.
Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer de darbe girişimine destek verdiği gerekçesiyle cezaevine gönderildi.

İZMİR'DE 38 DARBECİYE TUTUKLAMA

İzmir'de gözaltına alınan 42 askerden 38'i tutuklandı. Kayseri'de tutuklanan 48 havacı ise cuntacıların kullandığı uçaklara mühimmat taşımakla suçlanıyor. Tutuklananlar arasında Bolu Komando Tugayı gibi elit birliklerin komutanları da var.


Fatih ULAŞ-Ufuk KURT-Ali ALTUNDAŞ-Tahir Aşkın KISACIK-Hüseyin KAÇAR-Rıdvan UYSAL-Abbas ÇAKAR-Halit TURAN-Adnan AÇIKGÖZ-Mehmet AL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü havacılar hapiste
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN