Genelkurmay o askerler için de harekete geçti

Giriş Tarihi: 21.7.2016 12:17
Genelkurmay o askerler için de harekete geçti

Genelkurmay Başkanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma başlattı. Özellikle birliklerde o gün nöbetçi olan personel hakkında araştırma yapılıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir grup FETÖ üyesince gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından harekete geçildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, darbe girişiminin ardından başlattığı soruşturmanın yanı sıra Genelkurmay Başkanlığı da kurum içinde soruşturma yürütüyor.

O GECE NÖBET TUTAN ASKERLER HAKKINDA İNCELEME

Ortaya çıkarılanların yanı sıra söz konusu darbe girişimini destekleyenlerin olup olmadığıyla ilgili olası ihmalin de araştırıldığı soruşturma kapsamında özellikle birliklerde o nöbet tutan personel hakkında incelemelerde bulunuluyor. Nöbetlerin personel tarafından bilinçli yazdırılıp yazdırılmadığına da bakılıyor.

KORSAN BİLDİRİLER KALDIRILDI

Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı, FETÖ üyesi grup tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin izlerini silmek için de harekete geçti. Bu kapsamda ilk olarak terör örgütü üyelerinin Genelkurmay Başkanlığının sitesine darbe girişiminin gerçekleştiği gece ve sabah saatlerinde koyduğu korsan bildiriler silindi. İlki saat 00.45, ikincisi saat 01.20, üçüncüsü saat 03.10 ve dördüncüsü de 06.50'de yayımlanan sözde bildiriler, 16 Temmuz'da akşam saatlerinde siteden kaldırıldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komutanların yeniden karargaha gelmesinin ardından yapılan bu düzenleme sonrasında site hizmete sunuldu.

"ORDU MİLLET EL ELE"

Darbe girişiminin ardından karargaha dönen Orgeneral Akar'ın emriyle karargahtaki dijital panodan, Türk bayrağı fotoğrafı ile "Hakimiyet milletindir" ve " millet el ele" yazıları paylaşıldı.

MARMARİS'TE DARBECİ ASKERLERİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

BAŞKOMUTAN ERDOĞAN TAM TEMİZLİK İÇİN DÜĞMEYE BASTI

DARBECİ YÜZBAŞI'NIN CENAZESİNİ AİLESİ KABUL ETMEDİ


BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay o askerler için de harekete geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN