MEB’de ikinci dalga

MEB, FETÖ ile irtibatlı 524 özel ile 102 kurum hakkında kapatma işlemi başlattı. 6 bin 538 kamu personeli daha açığa alındı. KPSS sınavları ertelendi

Giriş Tarihi: 21.7.2016
MEB’de ikinci dalga

'nca, merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, 6 bin 538 kişi daha açığa alındı. Görevden el çektirilen kamu personeli sayısının 21 bin 738'e ulaştığı bildirildi. Özel öğretim kurumlarındaki 21 bin personelin de çalışma ruhsatlarının iptal edilmesine ilişkin süreç tamamlandı.

GAZİ REKTÖRÜ GÖZALTINDA
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber ve Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç gözaltına alındı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin eski rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile kardeşi Yrd. Doç. Dr. Vedat Laçiner ve 6 öğretim üyesi de gözaltına alındı. Akademisyenlere yurtdışına çıkış yasağı getirildi. Bin 577 dekanın istifası kabul edildi. TBMM Genel Sekreter yardımcıları Muhammet Bozdağ, Kemal Kaya ve Mustafa Tamirci Hizmetleri Başkanı Yıldız Bezginli, Bütçe Başkan Yardımcıları Ercan Çeliker ile Remzi Çiftepınar ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Hamit Eşen'in de aralarında olduğu 20 kişi görevden alındı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda, 2 bin 345 personel görevden uzaklaştırıldı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), toplam 238 personel personeli açığa aldı. 626 kuruma kapatma Milli Eğitim Bakanlığı'nca, haklarında işlem başlatılan 524 özel ve 102 diğer kurum olmak üzere, toplam 626 kurum hakkında kapatma işlemi başlatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda FETÖ ile irtibatlı, 52'si Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden olmak üzere, toplam 70 personel görevden uzaklaştırıldı. Bu arada ÖSYM, Kamu Personel Seçme Sınavı, Öğretmenlik Alan Bilgisi Test, Dikey Geçiş Sınavı ve Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı'nı erteledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB’de ikinci dalga
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN