Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli irade Boğaziçi Köprüsü'nde buluştu

Giriş Tarihi: 22.7.2016 01:53 Güncelleme Tarihi: 22.7.2016 04:09
Milli irade Boğaziçi Köprüsü'nde buluştu

FETÖ'cü darbe girişimi sırasında vatandaşların üniformalı teröristleri durdurduğu Boğaziçi Köprüsü'nde 'Başladığı Yerdeyiz' yürüyüşü düzenleniyor. Bu akşam Üsküdar Millet Parkı, Marmara İlahiyat önü gibi farklı noktalarda bulaşan milyonlar Boğaziçi Köprüsü'nde.

Darbe girişimini protesto eden kalabalık bir grup, Boğaziçi Köprüsü üzerinde Türk bayraklarıyla eylem yapmıştı. 15 Temmuz gecesi saat 22.00 sularında Boğaziçi Köprüsü'nün Avrupa yakasına geçişini darbe girişiminde bulunmak için tanklarla tutan bir grup asker, darbe girişimine tepki göstermek için köprüye yürüyenlerin üzerine ateş açmıştı.

Boğaziçi köprüsü'nden görüntüler

HEP BİR AĞIZDAN DARBEYE 'HAYIR' DİYECEKLER

Darbe girişimini kınayacak binlerce kişi hep bir ağızdan 'darbeye hayır' diyecek. Utanç gününü unutmamak ve tekrar yaşanmasına engel olmak için şehit aileleri, siyasi partilerin ve STK'ların gençlik kolları başta olmak üzere tüm Boğaziçi Köprüsü'nde buluşacak.

.


ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ SLOGANLARI

Ellerindeki Türk bayraklarıyla Boğaziçi Köprüsü gişelere ulaşan kalabalık burada zaman zaman meşale yakıp "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde slogan atıyor.

Boğaziçi Köprüsü'nde darbe protestosu

BAŞLADIĞI YERDEYİZ
Darbe girişimi verilen kurtuluş mücadelesinin neticesinde başarıyla püskürtülürken, Milli İrade Platformu 21 Temmuz için '#BaşladığıYerdeyiz' etiketiyle kampanya başlattı. Vatandaşlar, Üsküdar Millet Parkı ve Marmara İlahiyat önü gibi farklı noktalarda buluştu. Toplanan milyonlarca vatandaş, darbe girişiminin altıncı 6'ncı gününde sembol nokta olan Boğaziçi Köprüsü'ne yürüyor.

MİLYONLAR BAŞKOMUTAN İLE BERABER BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NDESTK'LAR DESTEK VERİYOR

Milyonlarca vatandaşın yanı sıra Türk Kızılayı, İHH, ÖNDER gibi STK'lar da yürüyüşe destek veriyor.

(Milyonlar Boğaziçi Köprüsü'ne ilerliyor)

KÖPRÜ TRAFİĞE KAPATILABİLİR

Boğaziçi Köprüsü'nde binlerce vatandaşın toplanması bekleniyor. Milli İrade Platformu tarafından düzenlenen yürüyüş sırasında çok fazla bir kalabalık olması durumunda köprünün bir süreliğine trafiğe kapatılması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli irade Boğaziçi Köprüsü'nde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN