Türkiye'nin en iyi haber sitesi

darbecileri değil halkı aldı!

FETÖ’nün kuruluşu olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın maaşa bağladığı liberallerden olan , bugünkü yazısında Fetullahçı Terör Örgütü’nü, Pensilvanya cuntasını değil darbeye meydan okuyan kahraman vatandaşları aldı. FETÖ’nün pişkin tetikçisi Murat Belge; halkın, darbenin başarısız olduğu anlaşıldığında sokağa döküldüğünü iddia etti. Belge, 240 kişinin nasıl yaşamını yitirdiği hakkında tek kelime söylemedi.

Giriş Tarihi: 22.7.2016 15:14 Güncelleme Tarihi: 22.7.2016 15:33
Murat Belge darbecileri değil halkı hedef aldı!

15 Temmuz'da FETÖ'cü hainler, askeri darbe girişimiyle milletin iradesine el koymak istedi. FETÖ'cülerin hain girişimini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara inen vatandaşlar püskürttü. Milli iradenin sokağa inmesiyle ilgili tepki çeken bir yazı ise gazeteci 'den geldi. Belge, darbenin başarısız olduğunun anlaşıldığı zaman halkın sokağa döküldüğünü söyledi.

240 KİŞİNİN NASIL YAŞAMINI YİTİRDİĞİNİ YAZMADI!

T24 yazarı Murat Belge'nin "Olgular ve mugalata" başlıklı yazısından bir kısım; "En büyük -ve dolayısıyla en önemli- kargaşa, "halkın direnişi" konusunda. Darbe girişiminin önlenmesi halkın sokaklara, meydanlara akması sonucunda oldu… Herkesin üstünde ittifak eder gibi konuştuğu konu bu. Oysa bu doğru değil. Darbe başarısız oldu, başarısız olduğu anlaşıldı; halk bundan sonra sokağa döküldü."

Teröristbaşı Gülen'den ve FETÖ cuntasından tek kelime bahsetmeyen Belge, sokakta bir kahramanlık destanı yazan vatandaşları itibarsızlaştırmaya çalışırken 240 kişinin nasıl yaşamını yitirdiği sorusuna ise cevap vermedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Belge darbecileri değil halkı hedef aldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN