Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marmaris’te helikopterle indirilen darbeci askerler in yerini çevredekilere sormuş

Giriş Tarihi: 23.7.2016 07:18
Marmaris’te helikopterle indirilen darbeci askerler otelin yerini çevredekilere sormuş

Marmaris’te geçen hafta 'Karma Timi' askerlerin Cumhurbaşkanı ’ın konakladığı den ayrılmasının ardından yapılan saldırının ardından yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kameralarda 'Karma Timi'ndeki 23 askerin durdurdukları araçlardaki sürücü ve inen kişilere otelin yerini sorduğu görüldü.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Marmaris'e 8 kilometre uzaklıktaki Turban Mevkii'nde bulunan 5 yıldızlı Grand Yazıcı Club 'de tatilini geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz Cuma gecesi ayrılması ardından gelen ilk helikopterlerle indirilen 'Karma Tim'deki 23 askerin görüntüleri ortaya çıktı.

TEKER TEKER SORDULAR

Kamera görüntülerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrılmasından haberleri olmayan askerlerin, sahil yoluna çıkan ara yollarda durdurdukları araç sürücüleri ve inen bir kişiye otelin yerini sordukları görülüyor.

Araçtan inen bir kişi karşısında çok sayıda askeri görmesi ile şaşırdığı ve olduğu yerde kaldığı kameralara takıldı. Ayrıca kapri pantolonlu, tişörtlü ve ayağında terlikli kişinin yanına gelen askerin otelin yerini sorduğu görüldü. Eli ile oteli işaret eden kişiyi yanlarına alan askerin onu kısa bir süre sonra serbest bıraktığı belirlendi. Korku ve panik içerisinde bulunan bu kişinin hızlı adımlarla uzaklaştığı göze çarptı.

ORAYA DOĞRU DEVAM ETTİLER

Görüntülerde dikkatlice, sessiz ve tek sıra halinde ilerleyen askerlerin, otel yerini tespit ettikten sonra 100 metre uzaklıktaki Grand Yazıcı Club Otel yönüne doğru gittikleri görüldü.

Güvenlik kamera kayıtlarında tarihi doğru ama saatin olduğu tespit edilerek yetkili kurumların kayıtlarında tutanak altına alındı. Askerlerin helikopterlerden indikten sonra toplanıp saat 03.15 sıralarında hareket etmeye başladığı bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaris’te helikopterle indirilen darbeci askerler otelin yerini çevredekilere sormuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN