Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ne kadar etabınız varsa gelin’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’cü darbecilerin bombaladığı ’yi ziyaretinde konuştu: Birçok virüsler dolaşıyor. İkinci, üçüncü etabı gelecek. Ne kadar varsa hepsiyle beraber gelin

Giriş Tarihi: 23.7.2016
‘Ne kadar etabınız varsa gelin’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kanlı darbe girişiminin başladığı 15 Temmuz'dan bir hafta sonra aynı saatlerde ziyaret ettiği 'de çok güçlü mesajlar verdi. Erdoğan'ın Tören Salonu'ndaki konuşması özetle şöyle:
Parlamento binamızı gezerken Meclisimizin düştüğü bu hali görünce gerçekten büyük bir hüsran yaşadım diyebiliriz. Bu teşebbüste bulunanların bu milletin evladı olması mümkün değil. Bunlar sadece askeri kılık kıyafet içersinde, buna bürünmüş çok net teröristlerdir.
Geldiniz Meclis'i vurdunuz. Siz milletin temsilcilerini, milleti vurmaya kalktınız.
Milletime şu çağrıda bulunuyorum. İkinci bir talimata kadar sakın bu meydanları boş bırakmayın. Nihai kararı milletimizle beraber vereceğiz. Ama biraz sabır.
Bunlar takiyyeyi çok başarılı yapıyorlar. Kendilerini çok iyi gizliyorlar. Bunlar bukalemuna saygısızlık olur, ondan ötedirler.
Meclisimizi gezerken gördüğüm hal dünyaya bir örnektir. Eğer Batı gerçekten demokrasiye inandığını savunuyorsa, bize sağdan soldan ikircikli tavırlarla, parantez içi kınamalar yapmasınlar. Biz şu anda tüm dünyaya bu tablonun videolarını göndereceğiz.
Ben milletimi çok ama çok çok iyi tanıdığımı zannediyorum. Şu olayda benim milletim dünyaya bir örnek çizmiştir. Benim milletim elhamdülillah tankların karşısında dimdik durmuş, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle hepsi şehadete yürümüştür. Bu çok önemliydi. Esenler'deki hanımefendini beyiyle, evladıyla görüştüm. Söyledikleri tek şey vardı: "Yolunuz yolumuzdur. Biz annemizi kaybettik ama yine bu yolda mücadeleye devam edeceğiz". Duruş bu. Biz bunu kaybetmemek durumundayız. Birçok virüsler dolaşıyor. İkinci etabı, üçüncü etabı gelecek. Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin.
Şuna da inanıyorum; Allah'ın izniyle çoğu gitti, azı kaldı. Şu anda çok önemli bir kapı açıldı. Yargının bu süreçte bu kadar yoğun çalışması ve demokratik hukuk devleti içerisinde Anayasanın, yasaların kuralları neyse bunları süratli bir şekilde işleterek karara varması bizim mutluluğumuzdur. Şimdi adalet çalışıyor. Niye? Gecikmiş adalet, adalet değildir. Hep biz bunu bekledik. Şimdi bu güzel bir örnek oldu.
Eskiden OHAL Yasası ilan edildiği zaman vatandaş marketleri, bakkalları boşaltır evinde stok yapardı. Ama şimdi tam tersi oldu. Neden? Çünkü bu OHAL Yasası alışılmışın dışında. Tam aksine demokratikleşme sürecimizin hızlandırılmasını teminat altına alma adımıdır.

'SAFLARI SIKI TUTUN NÖBETE DEVAM'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün cuma namazını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içindeki Millet Camisi'nde kıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Erdoğan şunları söyledi: "15 Temmuz, asker kılığına giymek suretiyle haince, terörist bir eylemin olduğu geceydi. Sizler bir duruş sergilediniz. Size karşı uçakları havalandırdılar, tankları yürüttüler. Fakat sizler halkın gücü olarak bütün bu teknolojik imkanları, bu teknolojik gücü durdurdunuz. Onlar paslı yüreklerle yürüdüler ama sizler, o imanlı yüreğinizle onları durdurdunuz ve onları geri püskürttünüz. Biz sadece Allah'ın huzurunda rükuda eğiliriz. Kula kul olanlar Pensilvanya'da. Hala utanmadan, sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesiz bir tip. Bu saygısız, bu utanmaz, bu seviyesiz tiplere benim milletim bu dik duruşuyla cevabını verdi. Bu dayanışmamız, bu duruşumuz devam edecek. Diyorum ki, safları sık tutun. Bu yürüyüşümüz sizlere son duyuruyu yapana kadar devam etmeli."

ERDOĞAN FİDAN İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün MİT Müsteşarı Fidan'ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabulün olağan görüşme olduğu belirtildi. Erdoğan, TBMM 'yi ziyareti sırasında ise "Hakan Fidan istifasını sundu mu?" sorusuna "Şimdi karıştırmayın onu" karşılığını verdi.

"SİZ DE FAİZLERİ DÜŞÜRÜN"
"Yatırımcılarımıza sesleniyorum. Sakın yatırımlarınızı askıya almayın. Aynı kararlılıkla yolunuza devam edin. Finans sektörüne sesleniyorum. Siz de lütfen faizlerinizi düşürün. Bu millete, bu vatana eğer hizmet verecekseniz düşürün biraz, az kazanın ve yatırımcı sizin vereceğiniz bu ucuz krediyle bu ülkede çok daha farklı adımları atabilsin. Şimdi OHAL ilan edildi diye bazı ürünlerin satılmasında yüksek fiyat uygulamasına girenlere sesleniyorum. Eğer böyle bir yanlış teşebbüsün içinde olanlar olursa bunların tepesine devletimiz, hükümetimiz biner."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ne kadar etabınız varsa gelin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN