Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Aldığımız yaralar şeref madalyası’

Giriş Tarihi: 24.7.2016
‘Aldığımız yaralar şeref madalyası’
Darbeye karşı demokrasi destanı yazanlar arasında Türk bayraklarıyla bir kamyona doluşup yola çıkan Gümüşhane Sögütağıl köyünden 20 kişi de vardı. Köylüler, AKOM'un hainler tarafından ele geçirilmesini engellemek üzere harekete geçti. Ancak Hasdal istikametindeyken üst geçitten uzun namlulu tüfeklerle çapraz ateşe tutuldular. Kamyonun kasasındaki 3 kişi vuruldu. Yaralananlardan Ömer Şişman ve Ahmet Yücel'in tedavisi sürüyor. Başından vurulan Meşe ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Sırtından yaralanan Ömer Şişman, "Fransa'da büyüdüm 'ye geleli iki yıl oldu. Oradaki arkadaşlarım aradı. 'Kahraman Türk' olduğumu, dünyada böyle bir millet görmediklerini söyledi. Şişman, "Vücudumdaki kurşun yarası, şeref madalyası olarak kalacak" diye konuştu.

'ÇAPRAZ ATEŞE TUTTULAR'
Yakınlarının gözyaşları içinde toprağa verdiği Ramazan Meşe'nin kendisiyle aynı ismi taşıyan amcasının oğlu Ramazan Meşe, "Bizler ülkemize ihanet eden halkın üzerine acımasızca ateş saçanlara karşı Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine sokağa çıktık. Hain FETÖ'cülerin ele geçireceğini tahmin ettiğimiz AKOM'a giderken saldırıya uğradık. Çağrıyı alınca tanıdık tanımadık, 7'den 70'e herkes kamyona bindi. Ellerimizde Türk bayrakları ile giderken üzerimize çarpaz ateş ettiler. Durumu iyi olmayan küçük yaşta babasını kaybeden amcaoğlum Ramazan Meşe başından vurulup şehit oldu. Şimdi olsa yine ülkemiz için bayrağımızı kapıp gideriz" ifadelerini kullandı. Fransa'da büyüdükten sonra iki yıl önce 'ye dönen 20 yaşındaki Ömer Şişman "'ye geleli iki yıl oldu. Televizyondan Cumhurbaşkanımızın çağrısını duyunca Türk bayraklarını kaparak yola çıktık. Darbe girişimini önlemek isterken sırtımdan kurşunla yaralandım. Doktorlar yaram taze olduğu için kurşunu sırtımdan çıkarmadılar. Ülkemi kurtarmak için yola çıktığımda hiç korku yaşamadım. Yurtdışındaki arkadaşlarım beni arayıp kahraman Türk olduğumu dünyada böyle bir millet görmediklerini söylediler. Vücudumdaki kurşun yarasınıda şeref madalyası ile taşıyacağım" dedi.

TANKI ENGELLERKEN YARALANDI
Darbe girişimcilerine karşı koymak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine Vatan Caddesi'ne koşan 48 yaşındaki Ahmet Yücel ise "Darbecilerin köprüyü ve kritik noktaları ele geçirdiğini duyunca ve Cumhurbaşkanımızın da çağrısıyla Vatan Caddesi'ne giderek mücadelemizi verdik. 3 tank emniyet müdürlüğünün önünde bekliyordu. Tanklar emniyete müdahale etmeden engel olduk. Manevra yaparken kolumdan yaralandım. Fakat fırsat vermedik. Ülkemiz ve Cumhurbaşkanımız için kendimizi kalkan yaptık. Şimdi olsa yine yaparım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Aldığımız yaralar şeref madalyası’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN