Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit çiftten geriye nişan yüzükleri kaldı

Özel Harekât i Halit Gürsel ve komiser S. Y.'nin o gece nişanları vardı. Ancak darbe girişimi patlak verince nişanı erteleyip hemen Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’na gittiler. Cuntacıların bombaları, 2 polisi omuza omuza şehit etti

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Şehit çiftten geriye nişan yüzükleri kaldı
FETÖ mensubu askerlerin F-16 uçaklarıyla bombaladığı Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı, yürek burkan hikayelere de tanıklık etti. Bunlardan birinin kahramanları da, evlilik hayalleri kurarken omuz omuza şehit düşen lı Özel Harekât i Halit Gürsel ile komiser S. Y... Genç çiftin o gece nişanları vardı. Darbe girişimi nedeniyle yeniden göreve çağrılınca nişanı erteleyip soluğu Gölbaşı'nda aldılar. Cuntacıların hava saldırısında can verdiler.HEMEN GÖREVE GERİ DÖNDÜLER


Şehit Halit Gürsel'in acılı babasının en büyük üzüntüsü aldığı yüzükleri takma fırsatı dahi bulamadan evladını ve gelinini toprağa vermek olmuş. Halit Gürsel "Oğlum mesleğini de çok seviyordu. Vatanı için canını feda etti. Vatan sağ olsun" derken acılı anne ise oğlunu kendinden alan darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Ankara'daki Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı'nda görev yapan komiser S. Y. ile polis memuru Halil Gürsel evlenmeye karar vermişti. Evliliğe ilk adımı atmak için 15 Temmuz akşamı nişan yapmaya karar verdiler. Polis memuru Halit Gürsel'in Diyarbakır'da yaşayan ailesi de nişan için Ankara'ya gelmişti.

Fakat tam o sırada hain darbe girişimi patlak verince amirleri, mesai sonrası eve gelen ve son hazırlıkları yapan çifti arayıp yeniden göreve çağırdı. Hemen babasının otomobilini alan Halil Gürsel, mutlu bir yuva hayali kurduğu komiser S. Y. ile birlikte Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı'na hareket etti. Ancak asker elbisesi giymiş bir grup FETÖ mensubu teröristin, Diyarbakır 8'inci Ana Jet Üssü'nden kaldırdığı savaş uçakları, Özel Harekât Daire Başkanlığı'na bomba yağdırdı. Cuntacılara omuz omuza direnen çift, onlarca meslektaşlarıyla birlikte nişan yapacakları gün şehit oldu.

En mutlu günlerinde en büyük acıyı yaşayan baba Ömer Gürsel hislerini şöyle dile getirdi: "Nişan için Diyarbakır'dan gelmiştik. Hatta yüzükleri de ben almıştım. Oğlum mesaiden sonra eve geldi. Ancak kısa süre sonra yeniden göreve çağırdılar. Üniformasını giydi ve kız arkadaşını da alarak, benim otomobilimle görev yerine gitti. Oğlumu ve gelinimi bizim uçaklarımızla, bizim helikopterlerimizle vurdular. Aldığım yüzükleri takamadan şehit oldu."'ÇOK ZOR ŞARTLARDA BÜYÜTTÜM'

Şehit polis memuru Diyarbakırlı Halil Gürsel'in arkasından sürekli gözyaşı döken 10 çocuk annesi Emine Gürsel, evladını binbir güçlük içinde büyüttüğünü belirtti. Acılı anne, "Benim oğlum çok melek gibi bir çocuktu. Onu çok zor şartlarda yetiştirip büyüttüm. Öyle ki okula giderken, yeni ayakkabı ya da yeni bir önlük bile alamadık ona. Bütün zorluklara göğüs gelerek buralara geldi. Nişanlanacaktı... Evlilik hayali kuruyordu. Oğlumu benden bu şekilde alanların en ağır şekilde cezalandırılmasını, darbecilerin idam edilmesini istiyorum" diye feryat etti.

'MESLEĞİNİ ÇOK SEVERDİ'

Baba Ömer Gürsel: "Oğlumu çok zor şartlarda okutmuştum. Halil mesleğini de çok seviyordu. Vatanı için canını feda etti. Vatan sağ olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit çiftten geriye nişan yüzükleri kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN