Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatan hainlerine Roman darbesi

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Vatan hainlerine Roman darbesi

Lüleburgaz’dan tankların ’a yöneleceği bilgisini aldıklarını söyleyen AK Partili Şenol Gürşan, “Hemen Roman arkadaşlarımı aradım. Tereddütsüz TEM’e çıkıp barikat kurdular. Diğer vatandaşların da desteğiyle tankları yola çıkarmadık” dedi

Darbe girişimini eşiyle birlikte 'dan memleketi 'ne giderken yolda öğrenen 24 dönem AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, Lüleburgaz'daki kışladan İstanbul'a darbecilere destek için harekete geçen tankları Roman vatandaşların desteğiyle durdurmayı başardı. Darbe girişiminin halkın canını ortaya koyarak başarısızlığa uğratmasının ardından Türkiye'nin her köşesinden destansı öyküler gelmeye devam ediyor. AK Parti 24. Dönem Kırklareli Milletvekili olan Şenol Gürşan, "Sabaha karşı Lüleburgaz'dan tankların İstanbul'a yöneleceği bilgisini aldık. Hemen (Gün bu gündür) diyerek Roman mahallesindeki arkadaşlarımı aradım. TEM gişelerine koştup, barikatı kurdular. Ardından diğer vatandaşlar yetişti ve tanklar yola çıkamadı. Canlarını ortaya koydular gözlerim yaşardı" dedi.

ROMANLAR BARİKAT KURDU
Şenol Gürşan darbe girişiminin ilk saatlerinde yolda olduğunu belirterek "O akşam saat 21.30 gibi İstanbul'dan Kırklareli'ne doğru yola çıktım. Daha gişelere daha varmadan bir arkadaşım Boğaz Köprüsü'nde askerlerin olduğunu haber verdi. Olayın ilk başta bir ve terör meselesi olabileceğini düşünüp yola devam ederken, Kırklareli Emniyeti'nden bir arkadaş arayarak bana ihtiyaçları olduğunu, hemen gelmemi istedi. Hızla memleketime ulaştım. Şehir meydanına vardığımda İl Başkanı ve teşkilattan arkadaşlar ile vatandaşlarımız vardı. Orada bulunan bir kamyonun üzerinden halka hitap ederek organize olduk. Darbecileri şehir merkezine sokmadık" dedi. Sabaha karşı 03.00 sıralarında Lüleburgaz'daki kışladan tankların İstanbul'a doğru hareketlendiği yönünde haber geldiğini de söyleyen Gürşan, "Hemen il başkanımızla birlikte ilçe teşkilatımızı devreye soktuk. Ardından tanıdığım Roman çeribaşılarını arayıp 'Gün bu gündür TEM otoyolunu kapatmamız gerekir' dedim. Hiç tereddütsüz yola dökülüp TEM otoyolu Lüleburgaz gişelerine barikatlar kurdular. Daha sonra diğer vatandaşlarımızın da katılımıyla yola kamyonlar çekildi. Bu sayede tanklar yola çıkamadı. Ertesi gün zaten Lüleburgaz'daki birliğin komutanı gözaltına alındı. Roman vatandaşlarımızın desteğiyle büyük bir badireyi atlattık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatan hainlerine Roman darbesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN