Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pensilvanya’daki Gülen alçağı ülkenin başına geçecekti

Ordudaki Gülen yapılanmasıyla ilgili soruşturmaları yüzünden FETÖ’cü hainlerin kumpaslarıyla cezaevine giren Askeri Hâkim Üçok, 15 Temmuz’u yorumladı: Darbe olsaydı, katliam yapıp binlerce insanı öldürdükten sonra Pensilvanya’daki alçak gelirdi ve ’nin tek hâkimi olurdu

Giriş Tarihi: 25.7.2016
Pensilvanya’daki Gülen alçağı ülkenin başına geçecekti
Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Fetullahçı yapılanma hakkında ilk araştırma yapan isimdi. Yaptığı soruşturmaya başlarken bu ihanet örgütünün gücü hakkında kendi de yeterli bilgi sahibi değildi. Araştırdıkça TSK'nın 1986'dan bu yana FETÖ'nün sistemli işgali altında olduğunu gördü. Yaptığı soruşturmalardan sonuç alamadığı gibi, hakkında "TSK'nın manevi şahsına hakaretten" soruşturmalar açıldı. FETÖ'nün inanılmaz iftira ve kumpaslarına maruz kalarak 2009'da cezaevine girdi. Cezaevinden çıktıktan sonra mücadelesine kaldığı yerden devam etti. TSK'daki Fetullahçı örgüt hakkında listeler hazırladı. Bu bilgileri yetkililerle ve medya ile paylaştı. Üçok, "Başarılı olsalardı ilk etapta büyük bir kıyım başlardı. İç savaş ve kanlı çatışmalar olurdu. On binlerce insan ölürdü. Fetullahçı alçaklar DAEŞ'ten daha acımasızdır" dedi. Üçok ile 15 Temmuz darbe girişimini ve FETÖ'nün askerdeki kadrolaşmasını konuştuk:

AK PARTİLİ'YİM BİLE DERLER


Son soruyu baştan sorayım. Darbeyi biz yapmadık yalanını sürdüren Fetullahçı alçaklara ne diyeceksiniz?
Bu TSK içindeki Fetullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından yapılmış bir darbedir. Bu darbe girişiminden sonra Kara, Hava, Deniz ve Jandarma'daki arkadaşlarımı aradım. Bu darbeye karışanlar arasında Atatürkçü, CHP'li, MHP'li var mı diye sordum. Hepsi şöyle cevap verdi "Bu darbe girişimini yapan isimlerden tamamı Fetullahçı." Şimdi mahkemelerdeki ifadelerinde ben AK Partili'yim diyecekler. Kendilerini kamufle etmek için başka yalanlar söyleyecekler. Asla inanılmasın!TAMAMI BENİM LİSTEMDE VARDI

Sizin hazırladığınız Fetullahçı listelerde isimler arasında 15 Temmuz'dan sonra yakalanan üst rütbeli subaylar var mı?
Evet. O dönemde hazırladığımız çok kapsamlı listeler vardı. TSK içindeki Fetullahçıların listesini yapmıştık. Bu listelerdeki isimlerin ne kadar doğru olduğunu şimdi anladık. Darbeyi gerçekleştirenlerin tamamı o listedeydi. Halkımız yalanlara itibar etmesin. Bu alçakça bir FETÖ darbesidir.

"Gülen'in 40 yıllık TSK örgütlenmesi basit bir darbeyle başarısız oldu" diyenler var...
Darbe asla basit değildi. Eğer Cumhurbaşkanımıza Marmaris'te bir şey olsaydı, halkını sokaklara dökmeseydi bu darbe kesinlikle başarılı olurdu. Bence başarısızlığın en büyük sebebi, Türk halkının Fetullahçı darbeye karşı kahramanca direnişi ve Cumhurbaşkanı'nın göstermiş olduğu devlet adamlığıdır. Allah göstermesin Cumhurbaşkanımıza bir şey olsaydı Pensilvanya'daki alçağın ne zaman 'ye gelerek yönetimi devralacağını konuşuyor olacaktık. Herhalde ben ölmüş olurdum ama geri kalanlar bunu görürdü.

Darbenin bir de askeri imamlardan oluşan çok geniş bir sivil ayağı var...
Bu çok önemli. Kayseri'de Işık evleri ile ilgili soruşturma yaparken aldığımız ifadelerin aynısını Genelkurmay Başkanı'nın Fetullahçı yaveri açıkladı. Bunların birer birer yakalanması gerekir. Bakın askerlere emir veren öğretim üyesi imam Akıncı Üssü'nde yakalandı ve serbest bırakıldı. Kaçmasına izin verildi. Bunlar büyük ihtimalle kaçırılmıştır. Yeni kurulacak istihbarat teşkilatımızın bunları birer birer saklandıkları yerden bulup çıkaracak yetenekte insanlardan oluşması gerekir.

TSK içindeki Fetullahçı örgüte geç müdahale edildiği yönünde bir eleştiri var. Buna katılıyor musunuz?
Katılıyorum elbette. Komuta kademesi ordunun içindeki Fetullahçıların bir darbe yapabileceğini hiç düşünemiyor. Genelkurmay Başkanı "şaka mı bu?" diye soruyor. Saat 16.00'da haberleri oluyor. Bütün karargâhın teyakkuza geçmesi herkesin darbeye karşı reaksiyon göstermesi gerekirdi. Ama bir tane mesaj yazılıp olayın öğrenilmesi istenmiş. Bu mudur? Darbe böyle mi savuşturulur.

Askeri lise ve harp okullarındaki durum nedir?
Buradaki kadrolaşma inanılmaz. Burada ayıklama ile uğraşılamaz. İlk sınav sorularını 1986'da çalmışlar. 500 çocuk soruları tam yaptı. Bunların 40-50'si atıldı. Geri kalanları 'kazanırız' diye TSK'de tuttular. Geri kalanlar 1994 mezunu olarak orduya katıldı. Polis kolejlerinde yapılan uygulamanın benzerinin bu okullarda yapılması gerekir.DAEŞ'TEN DAHA ACIMASIZLAR

Darbe başarılı olsaydı ne olurdu?
Başarılı olsalardı ilk etapta büyük bir kıyım başlardı. İç savaş ve kanlı çatışmalar olurdu. On binlerce insan ölürdü. Fetullahçı alçaklar DAEŞ'ten PKK'dan daha acımasızdır. Tankı sivil halkın üzerine sürüp ezdiler. Gülen'in emriyle hareket eden bu hainler başarılı olsalardı darbeden sonra bize hiç acımazlardı. Yargılamaya bile gerek duymadan katlederlerdi. Pensilvanya'da bulunan alçak gelirdi ve 'nin tek hâkimi olarak kendisi gibi düşünmeyen insanlara hiçbir yaşam hakkı tanımazdı.

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI GÖZLERİNİ KÖR ETMİŞ

Bu kanlı darbeye hâlâ kurgudur diyenler var...
Onlara artık cevap vermek istemiyorum. Meclis bombalanıyor, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bombalanıyor, siviller öldürülüyor, köprü işgal ediliyor, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a suikast tertip ediliyor. 'Kurgudur' diyenlerin Tayyip Erdoğan düşmanlığı gözlerini ve akıllarını kör etmiş.
Komutanları rehin alıp Erdoğan'ı öldüreceklerdi

Hedef Erdoğan mıydı?
Kuvvet ve ordu komutanlarını öldürmüyorlar. Esir alıyorlar. Ama Cumhurbaşkanı'na öldürmek için saldırıyorlar. Buna dikkat çekmek istiyorum. Hedef Cumhurbaşkanı'nı öldürerek Fetullah alçağını sevindirmek ve halkın direnişini kırmaktı. Ama çok şükür başarısız oldu.EN GÜÇLÜ OLDUKLARI YER ASKERİ YARGIYDI


En büyük operasyon askeri yargıda yapıldı. Burada gerçekten güçlüler mi?
Hep şunu tekrarladım; FETÖ'nün en güçlü olduğu yer TSK'dır. TSK'da en güçlü olduğu yer askeri yargıdır. 390 askeri hâkim ve savcımız var. 280'i açığa alındı. Bu ne demektir biliyor musunuz? Yüzde 72! Son iki devrede alınan 65 hâkim teğmenin tamamı açığa alındı. Yüzde yüz! Başka söze gerek var mı?

EN TEHLİKELİ NESİL 1994 MEZUNLARIYDI

1994 mezunları hangi pozisyondaydı?
94 devresinin özelliğini söylüyorum size. Cumhurbaşkanı'nın Başyaveri. Muhafız alay komutanı. Genelkurmay Başkanı'nın özel sekreteri vs. Saymakla bitmez. Bunların hepsinin soruları çalarak orduya giren öğrenciler olduğunu söyledik.

MEYDANI TERK ETMEYİN

İkinci dalgadan bahsediliyor. Sizce tehlike geçti mi?
Sayın Cumhurbaşkanı halkı sokakta kalmaya davet etti günlerce. Bunu neden yapıyor sizce? TSK içinde sadece 2 bin 839 tane mi Fetullahçı var? Bunun en az 10 katı daha var. Bunlar ortaya çıkarılıp adalete teslim edilmediği sürece hiçbir şeyden emin olamayız. Şu anda askeri havaalanları kullanılmıyor. Helikopterlerin aküleri söküldü. Tanklar kullanılmıyor. Şimdi Fetullahçı hain görevlendirilse bir F-16 uçağı ile Ankara'yı bombalasa nasıl bir kaos olur? Cumhurbaşkanı artık çıkmayın diyene kadar tehlike geçmiş değildir. Onun vereceği talimatı bekleyelim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pensilvanya’daki Gülen alçağı ülkenin başına geçecekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN