Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şifreli cümle ile girişte kayıtları tutulmamış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminden bir gün önce, Yeşilköy'deki Harp Okulu'nda 20 general ve subayın yer aldığı toplantıya katılanların, ''Tümgeneral Şahin Sözmezateş'in misafirleriyiz'' dedikleri, bu cümlenin şifre olduğu ve girişte kayıtlarının tutulmadığı ortaya çıktı. Hava Harp Okulu'nda Albay 'in darbeye teşebbüs gecesinde sarı zarf dağıttığı, bu zarflarda F serili 1 dolarların bulunduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi: 25.7.2016 15:20 Güncelleme Tarihi: 25.7.2016 19:43
Şifreli cümle ile girişte kayıtları tutulmamış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce, Yeşilköy'deki Harp Okulu'nda 20 general ve subayın yer aldığı toplantıya katılanların, ''Tümgeneral Şahin Sözmezateş'in misafirleriyiz'' dedikleri, bu cümlenin şifre olduğu ve girişte kayıtlarının tutulmadığı ortaya çıktı.

''TÜMGENERAL GÖKHAN ŞAHİN SÖZMEZATEŞ'İN MİSAFİRLERİYİZ"

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, darbe teşebbüsünden bir gün önce Hava Harp Okulu'nda yapılan toplantıya katılan kişilerin, nizamiye tarafından kayıtlarının tutulmaması emrinin verildiği, okula girenlerin ''Tümgeneral Gökhan Şahin Sözmezateş'in misafirleriyiz'' dedikleri ve bu cümlenin şifre olduğu öğrenildi.

HEPSİ SİVİL KIYAFETLİ

Hava Harp Okulu'nda 14 Temmuz'da yapılan toplantının görüntüleri de ortaya çıktı. Kamera kayıtlarında, Tümgeneral Gökhan Şahin Sözmezateş'in 19:53'te sırtında mavi sırt çantasıyla binaya girdiği, 20:42'den 22:20'ye kadar sivil kıyafetli kişilerin okula girdikleri görüldü.

Toplantıya katılanların sivil olarak okula girdikleri, ellerinde çantalarının olduğu kaydedilerek, bunlardan bir kısmının geceyi okulun misafirhanesinde geçirdiği ve kayıtlarının tutulmadığı bir kısmının ise okuldan ayrıldığı belirtildi.

3 AY ÖNCE KAMERA ODASI KAPATILMIŞ

Soruşturma kapsamında, darbeye teşebbüsten 3 ay önce kamera odasının kapatılarak dinlenme odasına çevrildiği, okulu ve nizamiyeyi gören bütün kameraların söküldüğü ve nizamiyedeki nöbet kulübelerinin, kurşun geçirmez kulübelerle değiştirildiği öğrenildi.

Yapılan araştırmada, okulun otoparkında bırakılan araçlarda darbeye katılanların bir kısmının kimliklerinin tespit edildiği, araçlarını bırakanların astsubay Halil Çetin, Üsttegmenler İsmail Yiğit, Mehmet Öztürk ve Yüzbaşı Mustafa Serdar Özay olduğu tespit edildi.

F SERİLİ 1 DOLARLIK BANKNOTLAR

Hava Harp Okulu'nda Albay 'in darbeye teşebbüs gecesinde sarı zarf dağıttığı, bu zarflarda F serili 1 dolarların bulunduğu ve tutuklanan sözleşmeli er Muhammet Ömer Saldanlı'nın cezaevine girişte yapılan aramasında bu 1 doların bulunduğu kaydedildi.

Soruşturma kapsamında, 45 asker hakkında yakalama ve tutuklama kararı çıkarıldı. Bu kapsamda 26 kişi tutuklanırken, 5 kişi serbest bırakıldı, 14 kişi ise aranıyor.

DARBECİ GENERALLER DÜZCE'YE SEVK EDİLDİ!

HARP AKADEMİLERİ'NİN 4 GENERALİ TUTUKLANDI

DARBECİ GENERALLER T TİPİ'NDE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şifreli cümle ile girişte kayıtları tutulmamış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN