Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: "Herşey çerçevesi içinde yapılıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişiminin ardından Alman ARD televizyonuna röportaj verdi.

Giriş Tarihi: 26.7.2016 01:36
Erdoğan: Herşey hukuk çerçevesi içinde yapılıyor

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

YAPILANLAR HUKUK ÇERÇEVESİNDE

Yapılanların hepsi devleti çerçevesinde yapılan adımlar. Hiçbir şey bunun dışında algılanmamalı. Askeriye içerisine sızmışlar, belli noktalar var. Çok ciddiye alınacak bir örgüt yapıları var. Bunların kimlikleri şu an belli ve belli olduğu için çok hızlı tepki gösterilebildi. Bu benim siyasi yaşamımın en kritik anıydı. Bu saldırı halka yönelmiş bir saldırıydı.

20 bin 30 bin öğretmen, biz çok hızlı bir şekilde M.E.B. üzerinden ve şu anda belli bir takım işe alma sınavları yapılıyor. Çok hızlı bir şekilde telafi etmiş olacağız.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ALMAN ARD'YE KONUŞTU

REHAVETE KAPILMAMAMIZ GEREKİYOR

Bu bir terör örgütü ve bu terör örgütüne karşı devlet bir refleks gösterdi. Bu refleksle birlikte bu girişim önlenmiş oldu. Ama daha takip etmemiz gerekiyor ve rehavete kapılmamamız gerekiyor.

Bunları biz çok iyi biliyoruz, bizim istihbari bilgilerimiz var bu konuyla ilgili, itiraflar var elimizde. Askeriyenin içerisinde, bu örgütün ne şekilde yönetildiğini görebiliyoruz.

Gelişen şartları göz önünde bulundurmamız gerekiyor, eğer bir normalleşme olursa OHAL için ikinci bir süreye ihtiyacımız kalmaz. 'da herhangi bir darbe bile olmadı. Türkiye'de olanlarla kıyaslayamazsınız. Burada devlete karşı yapılan girişimle kıyaslayamazsınız. Biz şu anda 3 aylık bir süre verdik, ve 3 ay içinde normalleşme görürsek o zaman bu süreyi uzatmaya ihtiyaç duymayız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: "Herşey hukuk çerçevesi içinde yapılıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN