Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve Emniyet'e kriminal operasyon!

Giriş Tarihi: 26.7.2016 11:58 Güncelleme Tarihi: 26.7.2016 12:03

Genelkurmay eski Başkanı ve Emekli Albay ve CHP Milletvekili Dursun Çiçek hakkında sahte rapor hazırladıkları iddiasıyla ve Emniyet Kriminal Daire Başkanlıkları'na operasyon düzenlendi.

BİLİRKİŞİLER OYUNU BOZDU

'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'ndaki ıslak imza Dursun Çiçek'e aittir' raporu üzerine başlatılan kumpas soruşturması kapsamında 9 Adli Tıp Kurumu çalışanı hakkında İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca operasyon başlatılmıştı. Başsavcı Vekili İrfan Fidan tarafından 9 Adli Tp Uzmanı hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ilk isim, Adli Tıp Kurumu eski başkanı Doç.Dr. Haluk İnce olmuştu. Bilirkişiler, 'İmzanın Dursun Çiçek'e ait olma ihtimali zayıftır' şeklinde geçtiğimiz haziran ayında rapor vermişti.

BAŞBUĞ VE ÇİÇEK'İ MAĞDUR ETTİLER

Genelkurmay eski Başkanı ve Emekli Albay Dursun Çiçek'e görevde oldukları dönemde kumpas kurulduğu gerekçesiyle ve Emniyet Kriminal Daire Başkanlıkları'nda operasyon başlatıldı. Jandarma Kriminal Daire Başkanı da dahil gözaltı ve yakalama kararları verildi. Terör polisi operasyon çerçevesinde gözaltı işlemi yaptı. Şüphelilerin Ergenekon Soruşturması kapsamında sahte bilirkişi raporu hazırladıkları, ve Dursun Çiçek'i mağdur ettikleri belirtiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jandarma ve Emniyet'e kriminal operasyon!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN