Türkiye'nin en iyi haber sitesi

11 darbecinin fotoğrafları acil koduyla dağıtıldı

Marmaris'te Cumhurbaşkanı 'ın kaldığı otele saldırdıktan sonra 12 gündür aranan firari durumdaki 11 askerin kimlikleri belirlendi.

Giriş Tarihi: 27.7.2016 11:23 Güncelleme Tarihi: 27.7.2016 15:45
11 darbecinin fotoğrafları acil koduyla dağıtıldı

Bu askerlerden 10'unun hem sivil hem de üniformalı fotoğrafları yenilenip, aramaya katılan bölgedeki tüm birimlere acil koduyla dağıtıldı. Akyaka bölgesinde yoğunlaştırılan aramalarda, komando ve özel timlerini yanı sıra askeri , casa tipi uçak ile insansız araçları da bölgeye kaydırıldı. Bu arada gözaltındaki 7 askerini ifade işlemlerinin ise devam ettiği açıklandı.

ÖRGÜTÜN PAŞA LAKAPLI İMAMI PAZARTESİ GÜNÜ YAKALANDI

TSK içerisindeki FETÖ üyesi askerlerin darbe girişiminde, Cumhurbaşkanı 'ın Marmaris'te tatilini geçirdiği otele saldırı düzenlenmişti. Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan Marmaris'e gelen SAT ve MAT timleri, başarısız operasyon sonrasında, iki şehit veren polisin büyük çabası sonrasında helikopterlerin alçalamaması üzerine kaçamayıp, ormanlık alanda gizlenmek zorunda kalmışlardı. Bu askerlerden Çiğli Ana Jet Üssü'nün imamı 'Paşa' lakaplı Zekeriya Kuzu, Binbaşı Taner Berber, Astsubay İlyas Yaşar, Astsubay Gökhan Güçlü, Hava Piyade Kıdemli Çavuş Erkan Çıkat, Hava Piyade Kıdemli Çavuş, Ömer Faruk Göçmen ile Hava Piyade Kıdemli Çavuş Abdulhamit Gül Erdem, günler süren takip sonrasında, geçen pazartesi günü yakalandı. Bu askerlerin ifade işlemlerinin Muğla Emniyet Müdürlüğü'nde devam ettiği açıklandı.

ARANAN DARBECİ ASKERLERİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Gözaltına alınan 7 askerin verdiği bilgilerden ve SAT ve özel kuvvetlerdeki araştırmalardan sonra saldırıya katıldıktan sona firar durumunda olan 11 askerden 10'unun kimliği tespit edildi. Bu askerlerin, Şükrü Seyman, İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Muammer Gözübüyük, Ergün Şahin, Murat Köse, Burkay Karatepe, Mehmet Demir, Enes Yılmaz ve Muhammet Burak İpek, olduğu belirlendi. Darbeci bu askerlerin hem üniformalı hem de sivil giyimli fotoğrafları, acil koduyla, bölgede arama tarama faaliyetlerine katılan tüm ekiplere dağıtıldı. Ekipler, denetimlerini bu fotoğraflar üzerinden yapmaya başladı.

ARAMANIN MERKEZİ AKYAKA OLDU

Bu arada elde edilen bilgiler ve ihbar yoğunluğu sonrasında arama tarama faaliyetleri, Akyaka bölgesinde yoğunlaştırıldı. Bu bölgeye ek jandarma komando ve polis özel timleri, kaydırıldı. Bunların yanı sıra askeri helikopter, casa tipi termal gözetleme yapabilen uçak ile insansız hava araçları da bölgeye gönderildi. Yine Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı botlarda Gökova Körfezi'ndeki tekneler üzerinde denetimlerde bulundu. Firari askerin bulunduğu düşünülen Akyaka, Gökova Körfezi, Akbük bölgesi, havadan, denizden, karadan kontrol edilmeye başlandı.

YAKALANAN DARBECİ HAİNLER TESLİM OLUP OLMAMAYI TARTIŞMIŞLAR

MARMARİS'TE ARANAN DARBECİLERDEN 4'Ü DAHA YAKALANDI

EN TEHLİKELİ FİRARİ, ÜS İMAMI ZEKERİYA KUZU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 darbecinin fotoğrafları acil koduyla dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN