21 yıldır cemaatteyim

Giriş Tarihi: 27.7.2016 09:09 Güncelleme Tarihi: 27.7.2016 09:26
21 yıldır cemaatteyim

Hain darbe girişimine katılan SAT’çı Kenan ifadesinde FETÖ’cü olduğunu ve 21 yıldır paralel yapıda yer aldığını itiraf etti.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili her gün yeni bir itiraf ortaya çıkıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili İrfan Fidan'ın talimatıyla başlatılan soruşturmada darbe girişimine katılan SAT'çı Astsubay Kenan gözaltına alınan isimlerden sadece birisi. 1995 yılında örgüte katıldığını itiraf eden Ceylan FETÖ üyeliği ve darbe teşebbüsü suçlamasıyla tutuklandı.

İŞTE GÖZALTI KARARI VERİLEN GAZETECİLER

Ceylan, savcılık ifadesinde ndı: "SAS Grup Komutanlığı'nda kurbağa adam eğitmeni olarak görev yapmaktayım. Gülen cemaatine 1995 yılında Yenibosna'da bulunan öğrenci evine giderek katıldım. 2011 yılında eğitim amaçlı Amerika'ya gittim. 15 Temmuz günü Deniz Kurmay Binbaşı Egemen telefonla arayarak, 'Akşam hava kararınca SAT Grup Komutanlığına gel. Çok önemli bir görev var' dedi.

GEVŞEKLİK OLURSA ÇOK DAHA TEHLİKELİ OLABİLİR

KOMUTANLARA KORUMA

22.00'da SAT Grup Komutanlığına gittim. Subay salonuna aldılar bizi. Çok kalabalıktı. Binbaşı Egemen bize, 'Bu akşam darbe olacak komutanlarımızı koruyacağız. Kesinlikle kimseye zarar vermeyeceğiz' dedi.

ÖZEL HAREKAT BİNASINDA DUYGULANDIRAN AFİŞ

O esnada bazı personele Whatsapp'dan mesaj geldi. Mesajda köprülerin kapatıldığı, tankların yola çıkmasıyla ilgili şeyler söyledi. Daha sonra ortalık hareketlendi. Silahlarımızla birlikte çıktık. Görev yerimiz Beylerbeyi'ydi ancak görev yerine gitmedik. Yoldan geri dönerek birliğime gittim. Hiçbir olaya katılmadım. (Akşam)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
21 yıldır cemaatteyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN