Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi âşıkları nöbeti bırakmıyor

Giriş Tarihi: 27.7.2016
Demokrasi âşıkları nöbeti bırakmıyor

Demokrasi nöbetinde saflar her geçen gün daha da sıklaşıyor. oğluyla ’dan gelen Meriç Cantürk’ten, Sütçü İmam’ın torunu 73 yaşındaki Fatma teyzeye kadar yüzbinler meydanları dolduruyor

Demokrasi nöbetleri, Edirne'den Kars'a, Hakkâri'den İzmir'e kadar tüm Türkiye'de hız kesmeden, ilk günkü coşku ve katılımla sürüyor.
İzmirliler Cumhuriyet Meydanı'nı yine doldurdu. Bursa'da Fomara Meydanı'nı dolduran 15 bin kişiye, yolcularını bırakan minibüs şoförleri de destek verdi.

ÖZÜRLÜ OĞLUYLA GELDİ
Diyarbakır'da da Park Orman'ı vatandaşlar hınca hınç doldururken Muş, Elazığ, Van, Batman, Bingöl, Mardin, Siirt ve Şanlıurfa'da 7'den 70'e bölge halkı, darbe karşıtı sloganlar attı.
Sivas'ta da bedensel Zeki Kütük, Cumhuriyet Meydanı'nda 11 gündür, koltuk değnekleriyle demokrasi nöbeti tutuyor. Türk bayrakları ve çeşitli dövizler taşıyan Kütük, "Vatanı kimseye böldürmeyeceğiz" dedi.
'da yaşayan ve FETÖ'nün darbe girişiminin ardından ailesiyle Bolu'ya gelen Hamiyet Cantürk de bedensel ve zihinsel engelli oğlu Meriç Cantük ile birlikte demokrasi nöbeti tutuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sokaklara çıkın çağrısına uyduğunu söyleyen Cantürk, "Devletimize destek için 'dan geldik. Ölene kadar da buradayız" dedi.

SÜTÇÜ İMAM'IN TORUNU NÖBETTE
Kahramanmaraş'ın, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Sütçü İmam'ın torunu olan 73 yaşındaki Fatma Dilbirliği, ayağı ameliyatlı olmasına rağmen, 67 yaşındaki eşi Mehmet Dilbirliği, çocukları ve torunlarıyla 11 gündür nöbet tutuyor. Daha önceki darbeleri de gördüğünü söşleyen Fatma Dilbirliği, "Müslüman diye bildiğimiz insan yılan çıktı. Bizi arkamızdan hançerledi. Korkmuyorum çünkü ben Sütçü İmam'ın torunuyum" dedi.
Hokey Milli Takımı sporcuları Bulgaristan'da yapılacak şampiyonaya katılmak üzere geldikleri Kırklareli'nde demokrasi nöbetine katıldı. Sporcular daha sonra Bulgaristan'a hareket etti.
Tekirdağ'da valiliğin tüm resmi kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin birlikte düzenlediği 'demokrasiye sahip çık' yürüyüşüne, aralarında CHP milletvekilleri Candan Yüceer, Emre Köprülü, AK Parti milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün'ün de bulunduğu 10 bin kişi katıldı.

BİLAL ERDOĞAN DA MEYDANDAYDI...
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, önceki akşam Ankara Kızılay Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe katıldı, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le beraber halkı böyle selamladı.SOLUNUM CİHAZIYLA NÖBET
Adıyamanlı Mehmet-Fatma Koparal çifti, demokrasi nöbetine, solunum cihazına bağlı kas hastası 5 yaşındaki kızları Firdevs ile birlikte katılıyor. 12 gecedir meydandan ayrılmayan çift, "FETÖ'nün teröristleri darbe yapsaydı, bu Müslüman millete nefes dahi aldırmazlardı. Allah'tan korkuları olmadığını, jetlerle insanları bombalayarak gösterdiler" dedi.113 YAŞINDAKİ NÖBETÇİ
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşayan 113 yaşındaki Ayşe Karabüber de 50'nci Yıl Alanı'ndaki "demokrasi nöbetine" katıldı. Çocukları tarafından getirilen ve tekerlekli sandalyesiyle platformun önüne alınan Karabüber, elinde Türk bayrağı, boynunda Recep Tayyip Erdoğan kaşkoluyla büyük ilgi topladı. Ayşe nine, "Bir daha darbe görmek istemediğim için çocuklarımdan beni buraya getirmelerini istedim. Allah bir daha göstermesin" dedi.YAŞ GÜNÜNÜ SAHNEDE KUTLADI
Antalya'da, Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetine katılan Sami ve Nurşen Aktaş çiftinin 8 yaşındaki kızları Azra Aktaş, doğum gününü sahnede kestiği Ay Yıldızlı pastayla kutladı.
Denizli'deki 'demokrasi nöbeti'nde, cuntacılara direnirken şehit düşenlerin resimleri ağaçlara asıldı.
Elazığ'daki demokrasi nöbetinde Ticaret ve Sanayi Odası, vatandaşlara kavurma ikramında bulundu. Kastamonu'nun Tosya ilçesinde ise demokrasi nöbetine katılan 75 yaşındaki Faruk. Ş., İstiklal Marşı okunduğu sırada kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan vatandaş tedavi altına alındı.

Sırrıberk ARSLAN-Hüseyin KAÇAR-İlker UYAR-Metin HARIKÇI-Erdoğan ÖZTÜRK-Murat SAVAŞ-Abdullah YALÇIN-Kasım ŞAHİN-Erhan CEYLAN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi âşıkları nöbeti bırakmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN