Külliye, Başbakanlık ve sistemi ile korunacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Başbakanlık ve ’nin sistemi ile korunması konusunda “Sadece Cumhurbaşkanlığı Külliyesi değil, Başbakanlık ve TBMM’de gerekli bütün tedbirler alınıyor” açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 27.7.2016 09:51 Güncelleme Tarihi: 27.7.2016 10:31
Külliye, Başbakanlık ve TBMM füze sistemi ile korunacak

Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve 'nin sistemi ile ilgili korunması konusunda "Bu konu ve diğerleri ile ilgili bütün tedbirler alanmış durumda. Sadece Cumhurbaşkanlığı Külliyesi değil Başbakanlık ve TBMM'de gerekli bütün tedbirler alınıyor" açıklamasında bulunan Kalın, Külliye çevresinde de gerekli tedbirlerin alındığını kaydederek "Orası hamdolsun gayet güvenilir bir yer. Zaten her gün binlerce vatandaşımız demokrasi nöbeti için oraya geliyorlar. Tam bir şölen havası var. Güvenlik noktasında hamdolsun sıkıntı yok. Uçak ve helikopterlerle ilgili bütün tedbirler alınmış durumda" dedi.

"PARALEL DEVLET YAPILANMASI İLE MÜCADELE KONUSU 16 TEMMUZ GÜNÜ BAŞLAMADI"

Bir yargı süreci olduğunu hatırlatan ve bakanlıklarda alınan bir takım tedbirler olduğunu söyleyen Kalın, "Nasıl oldu da 3-4 gün içinde bütün bunları tespit ettiniz?" diye sorulduğunu da belirten Kalın "Bunun 17-25 Aralık sürecine, hatta daha öncesine giden bir tarihi var. Paralel devlet yapılanması ile mücadele konusu 16 Temmuz günü başlamadı. Bu yapının devlet kurumlarından temizlenmesi ile ilgili zaten yürüyen bir çalışma var. Daha önce ilgili bakanlıklar bir takım tedbirler aldılar, şimdi aciliyet kespetmiş durumda. Burada bir müsamaha göstermek mümkün değil, bu yapı kendisini yeniden üretebilir, yeniden saklayabilir. Suçsuzsa insanlar aklanırlar, suçu varsa adaletin önünde hesabını verir" şeklinde konuştu.

KÜLLİYE'DEKİ LİDERLER ZİRVESİ SONA ERDİ

İŞTE FETÖ'CÜ HAİNLERİN CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ'NE VERDİĞİ HASAR

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Külliye, Başbakanlık ve TBMM füze sistemi ile korunacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN