Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Rus uçağı ve Uludere yeniden incelenmeli’

Bakanı Albayrak: FETÖ’nün, Rus uçağının düşürülmesi, Gezi, Uludere ve Yazıcıoğlu gibi karanlıkta kalan konularla ilgili bağlantılı olmadığını iddia etmek mümkün değil

Giriş Tarihi: 27.7.2016
‘Rus uçağı ve Uludere yeniden incelenmeli’
ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, dün katıldığı televizyon programlarında FETÖ'nün darbe girişimini değerlendirdi. Bakan Albayrak şunları söyledi:
(Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlerle görüşmesi) Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bu sözün bu kadar ete kemiğe büründüğü bir dönem olmadı. Siyasetin belki de son yüzyıldaki en büyük ihtiyacı olan birliktelik mesajını çok net bir şekilde eyleme dönüştürmesi gereken bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte dik duran, kişisel hesabın ötesinde ülkeyi düşünen her parti ve kurum çok daha farklı yere konacak. Bu, artık siyasi hesabın ötesinde bir süreç. Ülkenin kurtuluş mücadelesi. Mesele artık 'nin bekası.
Bu öyle bir yapı ki; tespiti çok zor çünkü müthiş takiyeci bir mantıkla, her kalıba giriyorlar. Canavara dönüşen, sapık bir dini anlayışa sahip bir yapı. Yeni bir darbe girişimi beklemiyorum ama teyakkuzda olmak lazım. Burada herkesin üstüne düşen böyle bir fırtınada ayakta kalabilmenin yegane unsuru olan birlik ve beraberliği ortaya koyabilmektir.
Siz bir darbe girişimi yapacaksınız ve bu devletin kontrolünde olacak. Tamamen kontrol dışı binlerce asker ve halk tepkisiyle bir çatışma yaşanacak, hangi bombalarla kimin öleceği düşünülecek, bu bir akıl tutulmasıdır.

'KUKLA ÖRGÜTLERDEN BİRİ'
Bu terör örgütü kuklalardan bir tanesi. 'de başka terör örgütleri de var. Birçoğunun taşeronluğunu yapan üst akıl gayri milli tabloyu tesis etmek için mücadele ediyor.
Savcılarımız 24 Kasım Rus uçağı konusunu da inceleyecek. 24 Kasım'da yaşanan uçak krizi gibi konularda hangi normallikler var, "Halkına bunu yapan arka planda bunları da yapmış olabilir mi?" sorusunu da göreceğiz.
Sadece Rus uçağı konusu değil belki Gezi'yi başlatan olaylar, Uludere olayı gibi karanlıkta kalan konularla ilgili bile bu yapının bağlantılı olmadığını iddia etmek mümkün değil. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu meselesiyle ilgili, açılacak dosyalarla ilgili tüm bu resimde geriye dönük soru işareti teşkil eden cinayetlere, olaylara baktığımızda bu yapının parmağı var mıdır, yok mudur araştırılması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Rus uçağı ve Uludere yeniden incelenmeli’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN